R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Wiersze kolaże

10-11-2020 10:22 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,322 | Komentarzy: 0

Ogłoszono wyniki konkursu czytelniczego "Wiersze kolaże" zorganizowanego przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole. Konkurs dedykowany był wszystkim tym, którzy kochają i czują poezję.

Foto:WiktoriaBłaszkiewicz | Wiersz
R E K L A M A

Regulamin konkursu brzmiał: “Wiersze kolaże….Użytym słowom dajcie drugie życie. Wykorzystajcie wycinki z gazet. Stwórzcie krótkie dwu – trzywersowe, nowe sensy z użytych w artykułach słów. Niech Wasze kolaże składają się z wyciętych słów – o różnym kroju, barwie i „podkładce” – ułożonych w wiersze. W Waszej poezji składnikami będą słowa, na nich opierać się będzie całość. Wyłącznie tekst prowadzić będzie do interpretacji i powinien być jedynym, widocznym elementem. Zwróćcie jednak uwagę na tło i jego kolorystykę, która może nadawać sens znaczeniowy zamieszczonemu tekstowi, oddawać nastrój słów. Miłej zabawy! Jeżeli już przeniesiecie wiersz na papier, prześlijcie zdjęcie stworzonego kolażu (temat – “Wiersze kolaże…”) na adres – [email protected] (czekamy do 6 listopada br.). Zdjęcia umieścimy na stronie i fb biblioteki. Te, które otrzymają najwięcej głosów, zostaną nagrodzone. Przesyłając zdjęcie – w wiadomości podajcie: imię i nazwisko, oraz dokładny adres, na który będziemy mogli przesłać nagrody. Zdjęcia podczas głosowania będą mieć status anonimowych.”

W regulaminie dokonano zmiany. Organizator konkursu postanowił przyznać nagrody wszystkim poetom. Zarzucił głosowanie na rzecz przyjemności z lektury.

Organizator dziękuje za nadesłane wiersze autorom: Mai Andrzejewskiej, Klaudii Błaszkiewicz, Wiktorii Błaszkiewicz, Nicole Jabłońskiej, Dawidowi Klementowskiemu, Lenie Mazalon, Mai Starzec, Justynie Woźniak, oraz Pani Anecie Bryl ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu i zaprasza odbiorców poezji do doświadczenia przyjemności estetycznej i poznania świata.

Wiersze można przeczytać na: http://www.biblioteka-kolo.pl/?p=17625

Nagrody książkowe zostaną rozesłane na wskazane przez uczestników adresy.

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze