R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Dąbski ratusz odzyskał dawny blask

13-11-2020 10:26 | Źródło: Gmina Dąbie | Wyświetleń artykułu: 6,571 | Komentarzy: 0

Mimo iż inwestycja realizowana była w 2019 roku warto przypomnieć skalę zmian jakie zaszły na zewnątrz i w środku Ratusza w Dąbiu.

R E K L A M A

Odrestaurowanie zabytkowego budynku ratusza było od lat jednym z priorytetowych zadań jakie stało przed dąbskim samorządem. Z uwagi na znaczne ubytki w elewacji, liczne pęknięcia zamiast być powodem do dumy raczej przynosił wstyd. Dlatego dąbscy urzędnicy na czele z panem burmistrzem dołożyli wszelkich starań by pozyskać środki na przywrócenie ratuszowi dawnego blasku. Gmina Dąbie pozyskała prawie pół miliona złotych na odrestaurowanie ratusza i terenu wokół niego. Dziś budynek pięknie się prezentuje i stanowi wizytówkę Dąbia i powód do chluby.

W ramach zadania zostały wykonane m.in:  renowacja elewacji; renowacja konstrukcji więźby dachowej,  remont pokrycia dachu, remont wieży; renowacja oficyn; zagospodarowanie terenu wokół ratusza; powstanie pochylni dla osób niepełnosprawnych montaż instalacji monitoringu

Dzięki decyzjom władz miasta, także wnętrze budynku przeszło metamorfozę i cieszy zarówno odwiedzających, jak i pracowników urzędu gdyż wpłynęło to znacząco poprawę warunków ich pracy. 

 

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze