R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Wypadki

Pijany kierowca wjechał w tył innego pojazdu

30-11-2020 14:35 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 16,110 | Komentarzy: 0

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 56-letni mieszkaniec gminy Olszówka. Kompletnie pijany mężczyzna uderzył w tył samochodu, którego kierujący zatrzymał się przed wiaduktem, by ustąpić pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Policjanci z kolskiej drogówki w piątek 27 listopada po godzinie 15:00 zostali wezwani do miejscowości Adamin, gdzie miała miejsce kolizja drogowa. 56-letni kierowca volkswagena, uderzył w tył pojazdu poprzedzającego i odjechał z miejsca zdarzenia.

Jak wynika z ustaleń policjantów, 25—latek zatrzymał się przed wiaduktem kolejowym, ponieważ w tym miejscu przepisy zobowiązują do ustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdowi jadącemu z przeciwnego pasa ruchu. Gdy ten się zatrzymał, w tył jego pojazdu uderzył 56-letni mieszkaniec gminy Olszówka. Wprawdzie sprawca zdarzenia zatrzymał się, ale po obejrzeniu szkód postanowił pojechać do domu. Gdy policjanci go odszukali, szybko wyszło na jaw, że oprócz nie zachowania bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdem poprzedzającym, do zdarzenia najprawdopodobniej przyczynił się … alkohol. Badanie stanu trzeźwości 56-latka wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie

Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt z uczestników nie odniósł obrażeń. Sprawca zdarzenia stracił prawo jazdy. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i nawiązka w wysokości 5 tys. zł.

Kolejny raz apelujemy o trzeźwość za kierownicą! Pijany kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. Wiele zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących kończy się tragicznie. W wypadkach ranne zostają lub też giną osoby niewinne, które miały pecha i napotkały na swojej drodze nieodpowiedzialnego pijanego kierowcę. Policjanci apelują o rozsądek i odpowiedzialne korzystanie z dróg.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze