R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Kolejne środki dla kolskiego szpitala. To blisko pół miliona złotych!

11-12-2020 11:41 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 8,482 | Komentarzy: 6

Z wielką radością możemy Was poinformować, że Powiat Kolski otrzymał kolejne wsparcie z przeznaczeniem na rzecz kolskiego szpitala. To kolejne pieniądze pozyskane ze środków zewnętrznych na rzecz szpitala.
Foto:Starostwo Kolskie
R E K L A M A

W dniu dzisiejszym w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Starosta Kolski Robert Kropidłowski podpisał umowę na dofinansowanie powiatu. Ze strony Wojewody Wielkopolskiego umowę o dofinansowanie podpisała Wicewojewoda Pani Aneta Niestrawska.

Decyzją Prezesa Rady Ministrów przyznano z rezerwy budżetowej środki finansowe w kwocie 498.400,00 zł z przeznaczeniem dla Powiatu Kolskiego na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Zakup sprzętu – wyposażenie pracowni endoskopii w SP ZOZ w Kole”.

Dzięki otrzymanym środkom finansowym z budżetu państwa oraz środkom finansowym z powiatu kolskiego SP ZOZ w Kole może rozstrzygnąć przetarg na wyposażenie pracowni endoskopii na kwotę ponad 620 tys. W ramach tej kwoty kolski szpital wzbogaci się o nowoczesny sprzęt do endoskopii:

  • wideokolonoskop z dodatkowym kanałem „Water-Jet” i insuflatorem CO2 - 2 kpl.
  • wideogastroskop z dodatkowym kanałem „Water-Jet” - 2 kpl.
  • automatyczna szafa do przechowywania endoskopów z systemem suszenia - 1 kpl.
  • stół do badań endoskopowych - 1kpl.
  • system cyfrowej archiwizacji i rejestracji badań endoskopowych wraz ze stanowiskiem komputerowym i drukarką – 1 kpl.
  • stanowisko do automatycznego mycia i dezynfekcji endoskopów giętkich – 1 kpl.

Przypomnijmy, że w dniu 28 września 2019 roku na spotkaniu w Kole z mieszkańcami powiatu kolskiego Premier Mateusz Morawiecki obiecał pomoc kolskiemu szpitalowi. W dniu 22 czerwca 2020 r. podpisano umowę na dofinansowanie w wyniku, której Powiat Kolski otrzymał 1,2 mln zł z budżetu państwa na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Przebudowa oddziału chirurgii w SP ZOZ w Kole wraz z wyposażeniem”. Dzisiejsze wsparcie jest już drugim dofinansowaniem naszego szpitala. Łącznie Powiat Kolski otrzymał 1,7 mln zł.

​

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (6) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA