(1)
Częściowe zachmurzenie 15
Popularne tagi:

29 Finał WOŚP w Kole. Jak będzie wyglądać?

Autor: Redakcja e-kolo.pl 13 Grudzień 2020 przeczytasz w ok. 4 min.
29 Finał WOŚP w Kole. Jak będzie wyglądać?
© WOŚP
(1) | Czytano:
11,032 razy | przeczytasz w ok. 4 min.

Finał z głową - takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

R E K L A M A
1
Czytano:
11,032 razy
Udostępnij

- Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych

– mówi Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP.

W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.:  zestawy endoskopów laryngologicznych  endoskopy giętkie  zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych

  • egzoskopy
  • lasery diodowe
  • nawigacje optyczne otylaryngologiczne
  • kablatory do operacji migdałków
  • aparaty USG i RTG
  • kardiomonitory
  • lampy czołowe
  • lampy operacyjne
  • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego

29. Finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, tym razem 10 stycznia. Nieprzerwana transmisja internetowa z zaplanowanych w sztabie głównym atrakcji ruszy już 9 stycznia 4 wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki. 

- W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra - kolorów miłości, radości i optymizmu. Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha. Tego nam dzisiaj potrzeba. Dlatego, po raz kolejny prosząc o wsparcie, mówimy ludziom w Polsce i na całym świecie - gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują. W czasie 29. Finału jeszcze bardziej, jeszcze głośniej i jeszcze mocniej mówimy - gramy z głową!

– mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP

Co słychać w kolskim sztabie?

Kolski Sztab WOŚP informuje osoby zainteresowane kwestowaniem podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, że w siedzibie sztabu, czyli Komendzie Hufca ZHP, wciąż dostępne są ankiety dla wolontariuszy.

Potrzeba jeszcze kilkunastu osób, by dopełnić przewidziany dla naszego miasta limit 120 wolontariuszy. Ankiety pobierać można od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-18.00 w harcówce przy ul. Blizna 45 (tel. 725 334 036) do dn. 18.12.2020 r.

Co już wiemy o Kolskim Finale? Orkiestra zagra 10 stycznia 2021 roku z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Zatem nie będzie ani koncertu plenerowego, ani licytacji gadżetów. Nie znaczy to jednak, że Kolski Sztab nie umożliwi mieszkańcom nabycia gadżetów ofiarowanych przez Fundację Jurka Owsiaka oraz od lokalnych darczyńców. Wzorem lat ubiegłych można przekazywać dary do harcówki – przez cały przyszły tydzień tj. od 14 do 18 grudnia w godz. 15.00 – 18.00 oraz po Nowym Roku, od 4 do 8 stycznia, w godz. 12.00 – 16.00. Nie zostaną zlicytowane, ale sprzedane w cenach ustalonych przez darczyńców – w dniu Finału, 10 stycznia, w godz. 13.00 – 17.00 w „WIELKOORKIESTRONYM SKLEPIE”– który powstanie specjalnie na potrzeby WOŚP, w harcówce (z wejściem od strony parkingu). O szczegółach przedsięwzięcia będziemy jeszcze informować, podobnie jak o innych planowanych atrakcjach i podamy, czy tym razem wystrzeli światełko do nieba.

 

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Ala · 14 Grudzień 2020
" Walka między wnukami Żołnierzy Wyklętych i wnukami ubowców trwa nadal, chociaż zmieniły się już narzędzia tej walki. (...) To zahacza o czasy bezpośredniej okupacji sowieckiej, czyli czasy stalinowskie, do 1956 roku ....".
Miasto Koło
Robert Budny Mistrzem Ameryki Krav-Maga!
14 godziny temu 2,597

Robert Budny Mistrzem Ameryki Krav-Maga!

Zatrzymania
3,4 promila to dla niej za mało - pojechała po więcej
15 godziny temu 9,543 1

3,4 promila to dla niej za mało - pojechała po więcej

Powiat Kolski
W środę działania Zero Tolerancji
15 godziny temu 6,223

W środę działania Zero Tolerancji

Inne
Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie
18 godziny temu 18,520 4

Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie:  28-05-2024]
18 godziny temu 1,374

W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie: 28-05-2024]

Powiat Kolski
Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym
20 godziny temu 1,867

Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym

R E K L A M A