R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Wiemy, kto został nowym komendantem policji w Kole i gdzie pracował wcześniej

05-02-2021 10:45 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl, KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 38,295 | Komentarzy: 3

Dotychczasowy I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie od dziś rozpoczyna pracę w Komendzie Powiatowej Policji w Kole. Zastąpił dotychczasowego komendanta Artura Foryńskiego.
Foto:KMP Konin
R E K L A M A

Portal e-kolo.pl jako pierwszy dotarł do tych informacji:

4 czerwca 2020 roku, nadkom. Roman Pankowski objął obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Koninie. A od dziś będzie zarządzać komendą w Kole.

Nowy komendant wcześniej był naczelnikiem wydziału kryminalnego KPP w Kole, następnie zastępcą komendanta policji w Turku a w 2017 roku przeniesiony został do Konina, gdzie pracował zanim otrzymał stanowisko ponownie w Kole.

Uzupełnienie Komendy Powiatowej Policji w Kole

5 lutego 2021 roku na zasłużoną emeryturę odchodzi Komendant Powiatowy Policji w Kole, insp. Artur Foryński. Jego obowiązki będzie pełnić nadkom. Roman Pankowski, który wcześniej zajmował stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Koninie.

Uroczystości związane z pożegnaniem odchodzącego na emeryturę Komendanta Powiatowego Policji w Kole, insp. Artura Foryńskiego odbyły się w bardzo w kameralnym gronie z uwagi na obostrzenia sanitarne. Przełożonego kolskich policjantów pożegnała kadra kierownicza, bardzo serdecznie dziękując za współpracę i za zaangażowanie w pełnioną przez blisko trzy dekady służbę w policyjnym mundurze, przekazując jednocześnie życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz realizacji planów i zamierzeń na emeryturze. Pan Komendant podziękował wszystkim współpracownikom za wsparcie i wkład w realizację zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

Komendant zanim pożegnał się z kolską jednostką, przywitał swojego następcę, któremu życzył utrzymania pozytywnej atmosfery oraz kontynuacji rozpoczętych wcześniej przedsięwzięć dotyczących funkcjonowania Komendy Powiatowej Policji w Kole. Nadkom. Roman Pankowski dziękując za życzenia zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by utrzymać wysoki poziom pracy kolskich policjantów i bezpieczeństwa na terenie powiatu kolskiego. Będzie również dążyć do poprawy warunków bytowych funkcjonariuszy.

Insp. Artur Foryński z Policją związany jest od 1994 roku. Służbę rozpoczął w pionie prewencji. Następnie powierzano mu kolejne stanowiska: Specjalisty w Referacie dw. z Przestępczością Gospodarczą, Kierownika Posterunku Policji w Tuliszkowie, Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Turku, Eksperta Zespołu ds. Ochrony Informacji Niejawnych, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku. Kolejnym etapem kariery było powołanie w 2015 roku na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kole, gdzie nadzorował pion prewencji i ruchu drogowego. 15 lutego 2018 roku, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka powierzył mu obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Kole, a 11 czerwca 2018 roku mianował go komendantem kolskiej jednostki.

Obejmujący stanowisko Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Roman Pankowski w szeregi Policji wstąpił w 1995 roku. Kolejne szczeble kariery zdobywał w w Komendzie Rejonowej w Koninie, Komendzie Powiatowej Policji w Kole i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W 2012 roku wrócił do kolskiej jednostki, w której w 2013 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego. Następnie w 2016 został Zastępcą Komendanta Powiatowego w Turku, a w 2016 roku I Zastępcą Komendanta Miejskiego w Koninie.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA