R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kościelec

Projekt e-usługi publiczne dla mieszkańców Gminy Kościelec

15 dni temu | Źródło: UG Kościelec | Wyświetleń artykułu: 1,203 | Komentarzy: 0

Gmina Kościelec złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu o dofinansowanie projektu e-usługi publiczne dla mieszkańców Gminy Kościelec.
Foto:

Celem głównym Programu jest modernizacja administracji publicznej z wykorzystaniem technologii cyfrowych nakierowana na potrzebę podniesienia sprawności państwa i poprawienie jakości relacji administracji z obywatelami i innymi interesantami.

Dzięki udziałowi w programie planowane jest wdrożenie e-usług:

E-podatki

Umożliwia złożenie deklaracji na podatek leśny, rolny, od nieruchomości od osób fizycznych i prawnych, od środków transportowych.

E- zamówienia publiczne 

Usługa umożliwia złożenie oferty / ogłoszenia.

E-informacje przestrzenna

Usługa umożliwia złożenie wniosku o wypis / wyrys oraz innych związanych z informacją przestrzenną

Dofinansowanie projektu wynosi 831 486,14 zł, wkład własny 146 732,86 zł.

Łączna kwota zadania wynosi 978 219,00 zł.

W chwili obecnej oczekujemy na wyniki oceny formalnej oraz merytorycznej.

 

Lp.

Nazwa e-usługi

Krótki opis na czym polega e-usługa

1

E-podatki

Elektroniczna obsługa podatków.

• Wypełnienie i złożenie formularza deklaracji i informacji.

• Elektroniczne procedowanie dokumentu wewnątrz urzędu

• Udostępnianie informacji dotyczących: danych finansowych (kwoty należności i wpłat, harmonogram płatności, realizacja płatności, przeterminowane płatności), danych technicznych, informacji o tytule płatności, rozrachunkach z urzędem.

• Obsługa płatności internetowych

• Informowanie za pomocą e-mail lub sms o konieczności dokonania wpłaty lub braku jej odnotowania w określonym terminie.

• Otrzymanie decyzji podatkowej.

2

E-zamówienia publiczne

E-usługa ma umożliwiać przeprowadzenie procedury zamówienia publicznego w sposób zgodny z wymaganiami prawa krajowego i unijnego w zakresie zamówień publicznych. Użytkownikami systemu mogą być zarówno zamawiający (realizacja procesu zamówień publicznych drogą elektroniczną od etapu umieszczenia ich w planie zamówień publicznych przez ogłoszenie, złożenie i ocenę  ofert oraz rozstrzygnięcie do publikacji ogłoszenia o zamówieniu)   jak i wykonawcy (składanie ofert i wniosków w postaci elektronicznej oraz umożliwiać dwukierunkową komunikację wykonawcy z zamawiającym w ramach wszczętych postępowań o udzielenie zamówienia publicznego). 

3

E-informacje przestrzenne

Usługa umożliwiająca przeglądanie i składanie wniosków oraz uzyskiwanie wnioskowanej informacji w ramach wypisy i wyrysy ze studium i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego

 

R E K L A M A

Gmina Kościelec
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA