R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Luty w SOSW w Kole upłynął pod hasłem cyberbezpieczeństwa

01-03-2021 08:56 | Źródło: SOSW Koło | Wyświetleń artykułu: 1,873 | Komentarzy: 0

Przez cały luty wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole uczestniczyli w szeregu działań z zakresu świadomego korzystania z Internetu i nowych technologii.
Foto:SOSW Koło
R E K L A M A

Szkolny pedagog we współpracy ze Szkolną Kasą Oszczędności opracowali  miesięczny cykl działań w celu uświadamiania uczniów w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz promowania i utrwalania dobrych praktyk związanych z mądrym i bezpiecznym poruszaniem się  w sieci. Przygotowane zadania obejmowały działania edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne. Oprócz licznych zajęć tematycznych, które odbywały się w czasie lekcji informatyki, zajęć komputerowych, zajęć z wychowawcą, funkcjonowania osobistego i społecznego, zajęć w Klubie Młodego SKO-wicza  „SKOwo”  czy spotkań ze szkolnym pedagogiem, uczniowie uczestniczyli również w zajęciach warsztatowych z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz pracownikami Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole. Zorganizowano również konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet” oraz szkolny test wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie.

Warto nadmienić, iż podobnie jak rok temu, tegoroczne działania w kolskim SOSW  zostały zgłoszone jako lokalna inicjatywa w ramach ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2021. Ideą Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej na całym świecie od 2004 r., jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Cele i zadania zrealizowane  w czasie tegorocznych działań , pozwoliły na  zaangażowanie się społeczności SOSW w Kole w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia w świecie wirtualnym i realnym, czego dowodem jest zaświadczenie otrzymane od Polskiego Centrum Programu Safer Internet – głównego organizatora Dnia Bezpiecznego Internetu 2021.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA