R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Wypadki

Pijany kierowca doprowadził do dachowania

12-04-2021 16:21 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 28,847 | Komentarzy: 0

Tuż przed godziną 6:00 rano doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Kiejsze, gdzie kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i wylądował na dachu.

Foto:OSP Wrząca Wielka
R E K L A M A

W niedzielę doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich to w/w w Kiejszach. 46-letni (gm. Babiak) kierowca osobówki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w znak drogowym a następnie zjeżdżając na przeciwległy pas - dachował w rowie.

Mężczyzna po badaniu na obecność alkoholu w wydachanym powietrzu otrzymał wynik 2,3 promila.

Funkcjonariusze policji oczekują na wyniki z krwi mężczyzny. Jeżeli potwierdzą wyniki z alkomatu - sprawa zostanie skierowana do sądu.

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej 270 w miejscowości Kiejsze gm. Babiak. Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole i Ochotniczej Straży Pożarnej z Wrzącej Wielkiej, Brdowa i Babiaka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do dachowania samochodu osobowego. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która opuściła pojazd przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej. Na miejscu wypadku znajduje się Zespół Ratownictwa Medycznego, który po przebadaniu przetransportował kierującego do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu z akumulatora w pojeździe. Działania ratownicze trwały przez 1 godzinę i 13 minut. W akcji uczestniczyło 22 strażaków. Dochodzenie w sprawie przyczyny wypadku prowadzi policja.

- opisuje zdarzenie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze