R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Ergonomiczne i aktywne wyposażenie biura

14-04-2021 09:42 | Źródło: Partner | Wyświetleń artykułu: 1,856 | Komentarzy: 0

Wygodne meble biurowe ułatwiają pracę i sprawiają, że jest ona bardziej efektywna. Wyposażenie biura powinno być dostosowane do charakteru konkretnej pracy, a ergonomiczne i aktywne wyposażenie biura wpływa pozytywnie nie tylko na jakość pracy, ale i zdrowie.
Foto:partner
R E K L A M A

Meble biurowe powinny być zarówno funkcjonalne jak i wygodne, aby jak najlepiej wpływały na komfort wykonywanej pracy i zdrowie. Biurka z regulacją wysokości, aktywne krzesła, a także bieżnie biurowe i rowery treningowe, nie tylko znacznie zwiększają komfort wykonywanej pracy, ale też umożliwiają ćwiczenia fizyczne.

Ergonomiczne i aktywne meble biurowe

Pracę biurową nie zawsze trzeba wykonywać w pozycji siedzącej. Podczas pracy na stojąco spalamy więcej kalorii i zmniejszamy ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Praca siedząca osłabia mięśnie, dlatego ważne jest zmienianie pozycji w ciągu dnia. Używając odpowiednich mebli biurowych można uniknąć bólu mięśni i stawów. Coraz popularniejsze stają się biurka z regulacją wysokości, które mają duży wpływ na ergonomię oraz komfort pracy. Zmiana pozycji siedzącej na stojącą oraz przerwy w pracy sprawiają, że ciało odpowiednio się relaksuje, co ma pozytywny wpływ na zdrowie. Biurko z regulacją wysokości umożliwia zróżnicowaną postawę w czasie pracy, wzmacnia mięśnie i pozwala odciążyć plecy. Jest łatwe w obsłudze i może być dostosowane do korzystania przez różnych użytkowników. Świetnie sprawdza się w pracy na infolinii, gdyż sprawia, że w czasie mówienia głos jest wyraźny i zwiększa się objętość płuc. Ergonomiczne i aktywne meble biurowe znajdziesz na https://www.ajprodukty.pl.

Aktywność fizyczna w pracy

Wiele osób obiecuje sobie, że zacznie ćwiczyć po pracy, jednak aktywność fizyczną można wykonywać również w pracy. Istnieje wiele mebli, które zachęcają do aktywności, a są wśród nich biurka i stoły z regulacją wysokości, krzesła balansujące, platformy balansujące, stołki siodłowe ergonomiczne czy maty robocze. Zwykłe krzesło warto zamienić na stołek siodłowy albo piłkę pilates, co ułatwi zachowanie prawidłowej postawy. Również bieżnia biurowa i rower treningowy biurowy to pożyteczne wyposażenie biura. Dla zdrowia powinniśmy robić 10 000 kroków dziennie, jednak kiedy jesteśmy w pracy przez 8 godzin to zwykle nie mamy szans wyrobić takiej normy. Dlatego takie sprzęty biurowe pozwolą zadbać o kondycję i sprawią, że wykonywanie pracy będzie przyjemnością. 

Aktywne biuro daje możliwość ruchu, co jest dobre dla zdrowia fizycznego, ale również dla komórek nerwowych. Jednak podczas pracy ważna jest też odpowiednia akustyka. Zła akustyka jest bowiem jednym z częstych problemów w pracy, a  hałasy sprawiają że mamy mniejszą koncentrację i większy poziom stresu. Wygłuszające ścianki biurkowe, ścianki działowe czy panele ścienne bardzo pomagają poprawić akustykę i zapewniają komfort pracy.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA