R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Nowoczesne osiedle mieszkaniowe - czym się charakteryzuje?

18 dni temu | Źródło: Partner | Wyświetleń artykułu: 4,932 | Komentarzy: 0

Kupując mieszkanie lub dom, bardzo dużą wagę przywiązujemy nie tylko do powierzchni i rozmieszczenia pokoi, ale również do funkcjonalności i estetyki całego budynku i jego otoczenia. Czym charakteryzuje się nowoczesne osiedle mieszkaniowe?
Foto:partner
R E K L A M A

Użyteczność przestrzeni wspólnych, dostępność zielonych terenów wokół osiedla czy też funkcjonalność ciągów komunikacyjnych – to wszystko wpływa na komfortowe i spokojne życie mieszkańców. Współczesne osiedla są obecnie projektowane z większą starannością, bowiem to często właśnie tereny wokół budynków przekonują niezdecydowanych do zakupu konkretnego lokalu.

Nowoczesny design budynków

Zadaniem dewelopera jest nie tylko zapewnienie kupującym praktycznych mieszkań czy domów o przestronnym i funkcjonalnym układzie wnętrz, ale też zagwarantowanie im nieruchomości, która świetnie prezentuje się z zewnątrz. Wygląd budynku ma duże znaczenie dla estetyki całego osiedla. Budynki powinny dobrze komponować się z lokalną przestrzenią. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań w zakresie wykończenia elewacji budynki są nie tylko estetyczne, ale również zapewniają odpowiednie warunki termiczne.

Niska zabudowa osiedli

Jedną z cech nowoczesnych osiedli mieszkaniowych jest ich niska zabudowa. Obecnie większość deweloperów stawia budynki o mniejszej liczbie pięter. Coraz częściej są to nawet obiekty liczące zaledwie 3 piętra, przez co nie wymagają windy w środku. To odwrócenie trendu znanego choćby z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to budujący wznosili bardzo wysokie, wielopiętrowe obiekty z wielkiej płyty. Potwierdzono, że niższe budynki poprawiają komfort życia i sprawiają, że przestrzeń mieszkalna nabiera bardziej prywatnego, przytulnego charakteru.

Tereny zielone wokół osiedla

Bardzo ważnym aspektem nowoczesnych osiedli są tereny zielone. Najlepiej, aby znajdowały się one jak najbliżej budynków, czyli w ich bezpośrednim otoczeniu. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego też w takich sytuacjach deweloperzy zachęcają potencjalnych kupujących do zakupu, wspominając o bliskości parków czy lasów.

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe charakteryzują się więc bliskością terenów zielonych. W skład owych obszarów wchodzą ogródki lokalne, zazielenione place zabaw, pobliskie parki i skwery, a często nawet ogrody dachowe. Dużym atutem są również znajdujące się w pobliskich parkach stawy, jeziora albo rzeki. Bliskość natury sprawia, że nieruchomości stają się bardziej atrakcyjne dla nabywców. Zapewniają możliwość kontaktu z przyrodą, odpoczynku i relaksu nawet w centrum miasta.

Infrastruktura

Istotną cechą nowoczesnego osiedla mieszkaniowego jest też znajdująca się wokół infrastruktura. Ważne, aby najbliższe tereny bezpośrednio przylegające do budynków były możliwie najbardziej funkcjonalne. Na ową użyteczność składają się chodniki, ścieżki rowerowe, kładki pieszo-rowerowe, a także parkingi, place zabaw, ławki, rabaty kwiatowe, odpowiednie oświetlenie oraz wiele innych elementów.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA