R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Wszystko co musisz wiedzieć – kredyt hipoteczny

29-04-2021 09:24 | Źródło: Partner | Wyświetleń artykułu: 2,184 | Komentarzy: 1

W życiu każdego człowieka nadchodzi moment, kiedy nagle potrzebujemy gotówki. Czasami są to przykre sytuacje jak ciężka choroba i pilne leczenie, lub raczej neutralne jak chęć budowy nowego domu czy zakup nowego pojazdu. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą banki i instytucje finansowe, które udzielają pożyczek na korzystnych warunkach. Warto dowiedzieć się jak szukać pożyczek na najbardziej korzystnych warunkach i pożyczać bezpiecznie pieniądze bez możliwości bankructwa.
Foto:partner
R E K L A M A

Przyjrzyjmy się bliżej zagadnieniu kredytów hipotecznych i dowiedzmy się jak wybrać odpowiednią pożyczkę dla siebie, żeby spłata nie okazała się zabójcza.

Kredyt hipoteczny- co to jest i jak wygląda to zobowiązanie?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które udziela nam bank pod warunkiem hipoteki jakiejś nieruchomości lub innej określonej w umowie wartościowej rzeczy klienta. Zwykle pożyczki tego typu są zaciągane na okres powyżej 5 lat dochodząc nawet do 20 czy 30 lat. Kredyty hipoteczne charakteryzują się również tym, że pożyczane pieniądze mają wysoką wartością i sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych. Kredyt hipoteczny to usługa, którą oferuje prawie każdy bank, a więc na rynku dostępnych jest wiele ofert. Warto w takich sytuacjach skorzystać z porównywarek internetowych np. https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne, która porówna oferty wielu banków i wybierze najlepszą ofertę dopasowaną do Twoich preferencji. Aby wybrać idealny kredyt hipoteczny porównywarka powinna porównać takie wartości jak:

 • Oprocentowanie

 • RRSO

 • Prowizję

 • Całkowitą kwotę spłaty

 • Raty

Znając te kryteria dużo łatwiej jest rozeznać się w ofertach wszystkich banków i dokonać odpowiedniego wyboru.

Jak obliczyć swoją zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa to możliwość spłaty danego zobowiązania wraz z odsetkami i kosztami kredytu, którą reprezentuje kredytobiorca. Żaden bank nie udziela zbyt pochopnie kredytów, bez dokładnego sprawdzenia swojego klienta. Do zdolności kredytowej wliczane są takie wartości jak:

 • Dochody miesięczne netto klienta

 • Koszty jego utrzymania (rachunki, jedzenie)

 • Zadłużenie (inne spłacane zobowiązania)

W sieci dostępne jest takie narzędzie jak kalkulator zdolności kredytowej, gdzie wprowadzając odpowiednie dane można obliczyć, ile wynosi nasza zdolność kredytowa. Kalkulator zdolności kredytowej dostępny jest na porównywarce www.totalmoney.pl, gdzie łatwo i szybko można nie tylko porównać oferty, ale również sprawdzić nasze szanse za otrzymanie kredytu hipotecznego.

Kto nie dostanie kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny to specyficzna forma pożyczki i zdecydowanie nie każdy otrzyma od banku pełne zaufanie. Aby otrzymać kredyt hipoteczny trzeba spełnić szereg różnych wymagań m.in. finansowych. Kto nie dostanie kredytu hipotecznego? Przede wszystkim kredytu hipotecznego nie otrzyma osoba, która:

 • Nie ukończyła 18 roku życia

 • Nie ma stałego dochodu

 • Nie posiada dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość

 • Posiada inne kredyty hipoteczne, z których się nie wywiązuje.

Oczywiście jest to bardzo okrojona lista wymagań i aby ubiegać się o kredyt hipoteczny należy spełnić ich zdecydowanie więcej.

Kredyty hipoteczne przychodzą nam z pomocą w trudnych sytuacjach. Warto czasami zaufać bankom, które chcą pomóc w trudnych chwilach życiowych udzielając tymczasowej pożyczki. Na rynku dostępnych jest wiele ofert kredytów, a porównywarki pomogą spersonalizować wymagania dotyczące pożyczki pod własne preferencje, dlatego warto z nich sukcesywnie korzystać.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA