R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

29-latek znęcał się nad rodziną. Teraz będzie meldował się na komendzie

08-05-2021 08:55 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 17,554 | Komentarzy: 1

Na wniosek policjantów Prokurator Rejonowy w Kole zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 29–letniego mężczyzny, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją rodziną. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mieszkaniec gminy Kościelec w ramach dozoru policyjnego dwa razy w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie. Ponadto ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich.
Foto:pixabay
R E K L A M A

Kilka dni temu kolscy policjanci zatrzymali sprawcę interwencji domowej, który miał znęcać się nad swoimi bliskimi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 29-latek znajdując się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał swoim bliskim, groził, a także stosował wobec nich przemoc fizyczną. To nie pierwsza interwencja policjantów pod tym adresem, dlatego też po rozmowach z funkcjonariuszami pokrzywdzona w obawie o swoje życie i zdrowie przerwała milczenie i złożyła zawiadomienie o przestępstwie.

Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad rodziną. Ponadto policjanci zwrócili się do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego. Prokurator przychylił się do tego wniosku i zdecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca gminy Kościelec policyjnego dozoru oraz zobowiązał go do opuszczenia mieszkania, które do tej pory zajmował wspólnie ze swoją rodziną. Ponadto mężczyzna ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich na odległość nie mniejszą niż 100 metrów.

Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA