R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Różowa skrzyneczka w PiMBP w Kole

31-05-2021 11:26 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,859 | Komentarzy: 5

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole włączyła się w akcję "Różowa skrzyneczka" - stała się  miejscem przyjaznym osobom menstruującym (znajdziecie tu darmowe podpaski i tampony). Skrzyneczka znajduje się w miejscu ogólnodostępnym (korytarzu)  i działa na zasadzie - "Weź, jeśli potrzebujesz. Podziel się, jeśli masz nadmiar".
Foto:PiMBP w Kole | Różowa skrzyneczka
R E K L A M A

Nieduża metalowa skrzyneczka jest różowa i zapakowana środkami higienicznymi dla kobiet. Na drzwiczkach jest rysunek czerwonej kropli, a w środku - tampony, podpaski.

"Podpaski to prawo, nie luksus".

Celem tej oddolnej akcji jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnieniem szerokiego dostępu do bezpłatnych podpasek, tamponów w przestrzeni publicznej. 4 % Polek nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych. To blisko 500 00 osób. Z trudnościami spowodowanymi niedostępnością podpasek w instytucjach publicznych spotyka się jednak każda z nas. 21 proc. nastolatek musiało wyjść ze szkoły ze względu na ich brak, 10 proc. z powodu ograniczonego dostępu w ogóle nie wyszło z domu.

Mapa przyjaznych miejsc osobom menstruującym.

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA