R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Znamy termin i gwiazdy Dni Koła 2021. Sprawdź kto to

06-06-2021 13:27 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 65,248 | Komentarzy: 6

Z uwagi na pandemię Urząd Miejski w Kole postanowił w tym roku nie odwoływać jednej z największych imprez plenerowych w regionie , lecz zmienić jej datę.
Foto:Pixabay
R E K L A M A

Dni Koła 2021 odbęda się 27 i 28 sierpnia br. Z uwagi na fakt, iż na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole powstaje dużych rozmiarów sztuczne boisko - nie będzie już możliwości realizacji tak dużych imprez plenerowych w tym miejscu. 

W tym roku postanowiono przenieść Dni Koła na targowicę miejską przy Placu Narutowicza.

Gwiazdy Dni Koła

Wydarzenie zostało podzielone na dwa dni: pierwszy poświęcony muzyce hip-hopowej oraz drugi bez kategorii muzycznej. Wykonawców zaproszonych na pierwszy dzień jeszcze nie znamy, jednak możemy przekazać naszym czytelnikom wykonawców dnia drugiego.

VIKI GABOR

To młoda gwiazda muzyki, która po wygranej w młodzieżowej Eurowizji kontunuuje karierę.  Wiktoria Gabor urodziła się 24 lipca 2007 roku. Co trzeba wiedzieć o 12-letniej wokalistce, która podbija Świat? Oto ciekawostki i fakty na temat młodej artystki:

MIEJSCE URODZENIA: Viki to Polka i obecnie Krakowianka, która urodziła się w Niemczech, ale piękne piękne dzieciństwo spędziła w Polsce.

SUKCES W THE VOICE OF KIDS 2: Viki Gabor to finalistka drugiej edycji The Voice Kids. Już od brawurowego wykonania Roar – Katy Perry podczas Przesłuchań w Ciemno, Viki pokazała niebywałą skalę możliwości wokalnych, jednocześnie podbijając serca wszystkich jurorów i widowni The Voice Kids skromnością i dziewczęcym wdziękiem. Na swoich mentorów wybrała Tomsona i Barona. Łączy ich pozytywna energia.

POCZĄTEK SZKOŁY: Wiktoria Gabor zaczęła edukację w Wielkiej Brytanii – dlatego język angielski zna śpiewająco, co słychać w jej debiutanckim singlu Time oraz eurowizyjnym Superhero.

POCHODZENIE: Jest pochodzenia romskiego, wzrasta w środowisku, gdzie tradycje muzyczne i kulturowe są przekazywane z pokolenia na pokolenie, muzyka jest obecna w jej życiu od zawsze, cała jej rodzina jest muzykująca.

RODZEŃSTWO: Razem ze starszą o 4 lata siostrą Melisą komponuje utwory i pisze teksty.

ULUBIONE GWIAZDY: Viki Gabor najchętniej słucha: Ariany Grande, Jessie J, Shawna Mendesa, Whitney Houston, Beyonce, a z polskich wykonawców ceni Afromental, Edytę Górniak i Czesława Niemena.

WIELKI PRZYJACIEL VIKI GABOR: Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019 kocha zwierzęta i naturę. Jej najlepszym przyjacielem jest Rocky – 4-miesięczny husky (o równie niebieskich oczach, co Viki), którego niedawno przygarnęła do serca.

SUPPORT: Wiktoria była supportem na koncertach zespołu Bars and Melody w Wielkiej Brytanii.

UZNANIE PRODUCENTÓW: Viki Gabor zyskała poparcie wśród wielu producentów. Jej debiutancki singiel Time zremiksował przebojowy zespół Shanguy, trio Melo.Kids oraz polski DJ, który podbija świat – Skytech.

WSPÓŁPRACA Z GWIAZDAMI: Pomimo młodego wieku, Viki Gabor współpracowała w swojej karierze z czołowymi postaciami polskiego rynku muzycznego. Za hit Superhero odpowiada: Patryk Kumór i Lanberry, którzy napisali tekst do utworu Anyone I Want To Be – to właśnie z tym singlem Roksana Węgiel triumfowała na Eurowizji Junior rok temu, zapewniając Polsce historyczne zwycięstwo – oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek.

EUROWIZYJNY SUKCES: piosenka Superhero ma najwięcej wyświetleń spośród wszystkich propozycji, które biorą udział w wielkim finale.

źródło: Wiki Gabor strona oficjalna

foto: Viki Gabor strona oficjalna

KOMBI

Drugą gwiazdą, która 28 sierpnia wystąpi na scenie Dni Koła 2021 będzie zespół KOMBI.

Kombi (nazwa stylizowana: KOMBI) – polski zespół muzyczny, założony w 1969 roku przez Sławomira Łosowskiego, występujący początkowo pod nazwą Akcenty, a po jej zmianie w 1976 jako Kombi. W początkowym okresie działalności grupa wykonywała muzykę z pogranicza stylów jazz-rock, fussion, rock. W końcu lat 70. kojarzony był jako sztandarowy zespół Muzyki Młodej Generacji.. Od początku lat 80. ukształtował się znany do dzisiaj styl Kombi, charakteryzujący się wiodącą rolą instrumentów klawiszowych. Muzyka zespołu bliska jest stylom elektro-rock i synth pop. Kombi było jednym z najpopularniejszych polskich zespołów dekady lat 80. Poza piosenkami wykonuje także utwory instrumentalne. Do najpopularniejszych piosenek zespołu zalicza się m.in. „Black and White”, „Hotel twoich snów”, „Jej wspomnienie”, „Kochać cię – za późno”, „Królowie życia”, „Linia życia”, „Nie ma zysku”, „Nasze randez-vous”, „Przytul mnie”, „Słodkiego miłego życia”, „Za ciosem cios”. Najpopularniejsze utwory instrumentalne zespołu to „Cyfrowa gra”, „Komputerowe serce”, „Bez ograniczeń”, „Taniec w słońcu”, „Wspomnienia z pleneru” czy „Zaczarowane miasto”.

Źródło: wikipedia

foto: Kombi

 

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (6) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA