R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Euro 2020: Czas na wielkie piłkarskie święto!

11-06-2021 11:20 | Źródło: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu | Wyświetleń artykułu: 1,515 | Komentarzy: 0

Kibice i sympatycy futbolu czekali na to bardzo długo. Już dziś wieczorem oficjalnie rozpoczną się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Reprezentacja Polski wystąpi na Euro po raz czwarty. Pierwszy mecz biało-czerwonych odbędzie się w poniedziałek, a naszym rywalem będzie Słowacja.
Foto:gov.pl
R E K L A M A

W piątkowy wieczór na Stadionie Olimpijskim w Rzymie oficjalnie zainaugurowane zostanie 16. edycja piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA. W pierwszym meczu jaki będzie można obejrzeć w ramach Euro 2020 - organizatorzy zdecydowali się używać starej nazwy imprezy, która przez pandemię została przesunięta o rok – Włochy zmierzą się z Turcją. Podczas całych mistrzostw, których historia sięga 1958 roku, rozegranych zostanie 51 spotkań, a na boiskach zobaczymy 24 reprezentacje narodowe, które podzielone zostały na sześć grup. Po dwie czołowe z każdej oraz cztery z najlepszym bilansem spośród tych, które zajmą trzecie lokaty, awansują do 1/8 finału. Począwszy od niej obowiązywać będzie system pucharowy, czyli przegrywający odpada. Finał Euro 2020 odbędzie się 11 lipca na Wembley w Londynie. 

Reprezentacja Polski wystąpi na Mistrzostwach Europy po raz czwarty. Dotychczas nasi piłkarze dwukrotnie odpadli z ME po fazie grupowej, a pięć lat temu dotarli do ćwierćfinału, przegrywając w nim w serii rzutów karnych z późniejszym triumfatorem - Portugalią. Tym razem w fazie grupowej podopieczni Paulo Sousy zmierzą się ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Polscy piłkarze na bazy przygotowawcze do Euro 2020 wybrali Opalenicę i Sopot – to właśnie z Trójmiasta będą wyruszać na kolejne spotkania. Przed Mistrzostwami Europy biało-czerwoni rozegrali dwa mecze towarzyskie – w pierwszym zremisowali 1:1 z Rosją, w drugim 2:2 z Islandią.

Tytułu mistrzów Europy bronić będą na Euro 2020 Portugalczycy. Najbardziej utytułowane reprezentacje, które wezmą udział w imprezie to Niemcy i Hiszpanie, którzy triumfowali w mistrzostwach Starego Kontynentu po trzy razy.

Tegoroczne mistrzostwa Europy rozegrane zostaną na 11 stadionach w 11 krajach.

Status miast-gospodarzy uzyskały: Rzym, Londyn, Amsterdam, Bukareszt, Baku, Monachium, Budapeszt, Kopenhaga, Glasgow, Sankt Petersburg i Sewilla.

Reprezentacja Polski, która znalazła się w grupie E, zagra swoje mecze grupowe w Rosji (Sankt Petersburg) i Hiszpanii (Sewilla).

 

Terminarz reprezentacji Polski w fazie grupowej na Euro 2020:

  • 14.06.2021 Polska – Słowacja (Sankt Petersburg, godz. 18:00)
  • 19.06.2021 Hiszpania - Polska (Sewilla, godz. 21:00)
  • 23.06.2021 Szwecja - Polska (Sankt Petersburg, godz. 18:00)
R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA