R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Warsztaty bibułkarskie w PiMBP w Kole

04-08-2021 14:09 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,482 | Komentarzy: 0

Najmłodsi czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole - w ostatnim tygodniu "Wakacji z Hedwigą" - gościli panią Teresę Brzoskę. Uczestnicy zajęć organizowanych przez Filię dla Dzieci, wzięli udział w warsztatach tworzenia kwiatów z bibuły.

Foto:PiMBP w Kole | Uczestwnicy warszataów z Teresą Brzoską
R E K L A M A

Bibułkarstwo to zanikające rękodzieło polegające na robieniu ozdobnych kwiatów z bibuły.  Drzewiej, bibułkarstwem zajmowały się głównie kobiety, które przystrajały potem swoimi wyrobami miejsca sakralne i domostwa. Wykształciły się rozmaite techniki bibułkarskie: wycinanie, skręcanie, zwijanie i rolowanie. Obecnie bibułkarstwem zajmują się jedynie twórcy ludowi świadomie kultywujący dawne tradycje. Należy do nich nieoceniona pani Teresa Brzoska.

Podczas trzygodzinnych  warsztatów, w których wzięli udział 6-10-letni (być może przyszli kwiaciarze/bibułkarze)  powstały wspaniałe, kunsztowne kwiaty  z krepiny. 

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze