R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Bezpłatne szkolenie z egzaminem na kartę rowerową. Jesteś uczniem podstawówki? skorzystaj!

11-08-2021 16:35 | Źródło: WORD Konin | Wyświetleń artykułu: 5,048 | Komentarzy: 0

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie zaprasza na bezpłatne jednodniowe szkolenie zakończone egzaminem w zakresie karty rowerowej. Oferta dotyczy niepełnoletnich absolwentów szkoły podstawowej, ubiegających się o wydanie karty rowerowej.

Foto:pixabay
R E K L A M A

Na podstawie art. 42 ust. 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2021r., poz. 12 z późn. zm.) i Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 12 kwietnia 2013 r. w sprawie uzyskiwania karty rowerowej (Dz. U. z 2013r. poz. 512 ) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie organizuje szkolenie i egzamin dla osób chcących uzyskać kartę rowerową.

Celem szkolenia jest nabycie uprawnień do kierowania rowerem przez kandydata niebędącego uczniem szkoły podstawowej. Zgłoszenie na szkolenie przyjmuje sekretariat w godzinach pracy WORD w Koninie (7:30-15:30). Warunkiem udziału w szkoleniu jest przedłożenie na co najmniej 3 dni robocze przed wyznaczonym terminem zajęć poniższych dokumentów:

  • wniosku o przyjęcie na szkolenie (załącznik nr 1 do regulaminu);
  • 1 fotografii o wymiarach: 45 mm x 35 mm

Udział w szkoleniu jest nieodpłatny.

Po przeprowadzeniu bloków tematycznych określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia wykładowca przeprowadza egzamin zgodnie z §14 i §15 rozporządzenia, który składa się z:

a) części teoretycznej;

b) części praktycznej.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu z części teoretycznej i praktycznej przez kandydata w ciągu 3 dni roboczych WORD Konin wydaje nieodpłatnie kartę rowerową zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 2 do rozporządzenia.

W przypadku utraty bądź zniszczenia karty rowerowej WORD w Koninie może wydać na wniosek osoby wtórnik tego dokumentu bezpłatnie.

 

Szczegółowe informacje na temat szkolenia znajdują stronie www.word.konin.pl

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa osoba niepełnoletnia powyżej 10 roku życia, poruszająca się samodzielnie m.in. rowerem, hulajnogą elektryczną lub deskorolką elektryczną po drogach publicznych jest zobowiązania do posiadania karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1, T.

 

Przewidywany termin najbliższego szkolenia to 21 sierpnia 2021r.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treści w nim zawarte
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze