R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Dziś policjanci przeprowadzą ogólnopolskie działania kontroli prędkości

13-08-2021 08:47 | Źródło: PAP | Wyświetleń artykułu: 6,907 | Komentarzy: 0

W piątek policjanci Ruchu Drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Prędkość". Ich celem jest przede wszystkim zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków. Kontrolę kierowców będą prowadzili przede wszystkim policjanci działający w grupach "Speed".

Foto:redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

W związku z akcją policja przypomina również, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. "Dlatego policjanci ruchu drogowego systematycznie prowadzą działania mające wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Najbliższe pod nazwą +Prędkość+ odbędą się w piątek" - poinformowano.

Kontrolę kierowców będą prowadzili przede wszystkim policjanci działający w grupach "Speed", których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m.in. przekraczanie prędkości. W służbie to właśnie oni używają najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestratory, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

Jak zwraca uwagę policja, mimo iż głównym celem działań jest egzekwowanie od kierowców przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, m.in. skupią się na kontrolach trzeźwości, obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz bezpiecznym przewożeniu dzieci, tym bardziej że sezon wakacyjny w pełni.

Policja apeluje jednocześnie o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. "Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Wszystko po to, abyśmy cali i zdrowi dojechali do celu" - podkreślili funkcjonariusze.(PAP)

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze