R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Ruszyła oczekiwana przebudowa drugiego odcinka ul. PCK w Kole

18-08-2021 11:55 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 12,580 | Komentarzy: 11

Realizatorem inwestycji jest Powiat Kolski, który realizuje ją wspólnie z Gminą Miejską Koło i jest ona kontynuacją przebudowy ul. PCK rozpoczętej kilka lat temu.

Foto:Redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

Przebudowa ulicy PCK to zadanie na odcinku 250 metrów drogi wraz z chodnikiem i otoczeniem zieleni. Wykonany odcinek połączy wyremontowany odcinek ul. PCK z ul. Blizna i bez wątpienia poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu, w którym ruch jest dość intensywny. 

Termin realizacji inwestycji to pięć miesięcy. Wykonawca inwestycji jest firma MK STELLA Konrad Marek z siedzibą w Kole, natomiast jej wartość to kwota w wysokości 875.702,08 zł. 

„Bardzo się cieszę, że długo oczekiwana inwestycja rozpoczęła własnie swoją realizację. Ul. PCK to droga niezwykle ważna dla mieszkańców miasta Koła oraz powiatu kolskiego z uwagi na istniejący przy niej ośrodek zdrowia, czy też dworzec PKS. Dziękuję więc wszystkim osobom, które przyczyniły się do podjęcia jej realizacji, w tym także Gminie Miejskiej Koło”

– powiedział Starosta Kolski Robert Kropidłowski.

 

O inwestycję zapytaliśmy Tomasza Sobolewskiego, Przewodniczącego Rady Miasta i radnego z obszaru ulic PCK i Kolejowa:

Modernizacja ulicy PCK to kolejna wspólna inwestycja miasta z Powiatem Kolskim, która świadczy o dobrej współpracy na rzecz mieszkańców. Inwestycja długo wyczekiwana, gdyż starania o modernizację zostały zapoczątkowane już w 2015 roku, kiedy został złożony przeze mnie pierwszy wniosek o zabezpieczenie środków na ulicę PCK. Z uwagi na liczne problemy i konieczność wyprostowania zapisów w dokumentacji inwestycja przeciągnęła się w czasie. Zmodernizowana ulica poprawi bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego, mieszkańców osiedli, rodziców dowożących dzieci do SP 3 oraz osób korzystających z pobliskiej przychodni zdrowia. Dziękuje Radnym Miasta Koła oraz Radzie Powiatu Kolskiemu na czele z Starostą Kolskim Panem Robertem Kropidłowskim za zabezpieczenie środków finansowych na ten cel.

- Tomasz Sobolewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (11) Pokaż komentarze