R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kościelec

KOŚCIELEC - JAGODA ŚWIDERSKA NA TRZYNASTYM MIEJSCU W POLSCE

20-08-2021 12:44 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,499 | Komentarzy: 0

W Uniejowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w ramach Mistrzostw Polski Juniorów. W dyscyplinie szachy, w kategorii dziewcząt do lat 12, wzięły udział 52 zawodniczki.

Foto:

Kościelec i zarazem Wielkopolskę reprezentowała, m.in. Jagoda Świderska z UKS-u KKS-u "Kiełbaska" w Kościelcu, która zajęła 13 miejsce. Ponadto Jagoda wypełniła drugą normę na pierwszą (centralną) kategorię szachową i tym samym zdobyła pierwszą kategorię. Turniej szachowy rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Uczestnicy zakwaterowani byli i grali w czterogwiazdkowym hotelu ApartHotel "Termy Uniejów".  W olimpiadzie mogły zagrać zawodniczki, które znalazły się w czwórce najlepszych w Eliminacjach Strefowych do Mistrzostw Polski Juniorów, w których uczestniczyło po dziesięć najlepszych szachistek z dwóch województwWysokie miejsce oraz zdobycie pierwszej kategorii jest dla klubu dużym sukcesem. Jagoda grała pewnie i zdecydowanie, wyznając zasadę, że remis to porażka - to strata połowy punktu.

R E K L A M A

Gmina Kościelec
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze