(4)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Bezchmurnie 5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Kolskie drogi: kolejni kierowcy pozbyli się prawka

Autor: KPP Koło 20 Sierpień 2021 przeczytasz w ok. 2 min.
Kolskie drogi: kolejni kierowcy pozbyli się prawka
© redakcja e-kolo.pl
(4) | Czytano:
20,680 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Funkcjonariusze z Wydział ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 73 km/h. 42-latek zlekceważył przepisy ruchu drogowego i w konsekwencji stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

R E K L A M A
4
Czytano:
20,680 razy
Udostępnij

Każdego dnia na stronach internetowych jednostek Policji, w ogólnopolskich i lokalnych mediach publikowane są informacje o wypadkach, do których dochodzi na polskich drogach. Informacje te poparte są zawsze przekazami fotograficznymi i video. Widać na nich kompletnie zniszczone pojazdy, karetki pogotowia czy śmigłowce LPR. Codziennie w tych wypadkach giną ludzie, wielu kierowców i pasażerów doznaje poważnych obrażeń, cześć z nich zostaje kalekami. Nie widać tylko jednego - ogromu tragedii jaką przeżywają bliscy ofiar wypadków. Przyczyną tych dramatów najczęściej jest nadmierna prędkość kierujących.

Jak więc nazwać tych, którzy pomimo tego świadomie łamią przepisy, świadomie pędzą swoimi samochodami w terenie zabudowanym z prędkością przekraczającą 100 km/h? Czy to tylko brak wyobraźni?

W minioną niedzielę, 15 sierpnia br. około 18:50 w miejscowości Mostki Kolonia na terenie gminy Babiak, policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę mazdy, który w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 123 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 42-letni mieszkaniec gminy Dąbie. Mężczyzna został ukarany mandatem, a na jego „konto” trafiło 10 punktów karnych. Dodatkowo, w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, policjanci zatrzymali uprawnienia kierującemu. Ponownie będzie mógł wsiąść za kierownicę auta dopiero za trzy miesiące.

W środę, 18 sierpnia br. około godz. 12:50 w miejscowości Osiek Wielki na terenie gminy Osiek Mały, policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 103 km/h. Za kierownicą samochodu siedziała 42-letnia mieszkanka gminy Babiak. Kobieta została ukarana mandatem karnym oraz punktami karnymi ponadto podobnie jak we wcześniejszym przypadku zatrzymano jej prawo jazdy na trzy miesiące.

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów ruchu drogowego, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli dany kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd, wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy.

R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (4)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Dziadek · 20 Sierpień 2021
w cywilizowanym świecie jest - 10% za zły pomiar . Tylko w kraju pisiarskim nic takiego nie istnieje . pozdrawiam z Germani
MW · 21 Sierpień 2021
W Germani są odliczone 3km/h lub 3% od uzyskanego pomiaru prędkości.
niko · 21 Sierpień 2021
gnido pisowska wypier........na białoruś z buta bo prawka pewnie nie masz.
kris · 20 Sierpień 2021
zostań tam i nie wracaj szkopku.
Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
11 godziny temu 11,658

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
2 dni temu 19,324

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

Miasto Koło
Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!
4 dni temu 62,065 19

Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!

Zatrzymania
Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami
4 dni temu 14,174 1

Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami

Powiat Kolski
Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd
5 dni temu 9,839 2

Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń
5 dni temu 3,850

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń

R E K L A M A