(1)
× Wszystkie informacje o 31 Finale WOŚP w Kole
Pochmurno -0.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Materace sprężynowe a piankowe - czym się różnią?

Autor: Partner 22 Wrzesień 2021 przeczytasz w ok. 4 min.
Materace sprężynowe a piankowe - czym się różnią?
© partner
(1) | Czytano:
2,010 razy | przeczytasz w ok. 4 min.

Regularne wysypianie się to kluczowa kwestia dla naszego zdrowia fizycznego oraz psychiki. Ważna jest nie tylko ilość, ale i jakość. Na komfort w naszej sypialni decydujący wpływ mają takie elementy jak materac oraz stelaż łóżka.

R E K L A M A
1
Czytano:
2,010 razy
Udostępnij

Bogata oferta najróżniejszych modeli materacy nie czyni naszego wyboru łatwym i szybkim. Jedną z pierwszych decyzji, jakie musimy podjąć, jest rodzaj wypełniania. Wśród asortymentu salonów z materacami królują takie rozwiązania jak materace piankowe oraz sprężynowe. Czym się różnią i u kogo sprawdzi się dany typ materaca? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Popularne rozwiązanie — materace sprężynowe

Jednym z najczęściej wybieranych przez klientów typem wypełnienia jest materac sprężynowy. Ich konstrukcja opiera się na wielu sprężynach, pracujących niezależnie od siebie. Oprócz tradycyjnych materaców kieszeniowych znajdziemy także modele typu Multipocket, w których zwiększono ilość sprężynek przypadających na metr kwadratowy powierzchni materaca. Istotną zaletą tego rozwiązania jest, oprócz oczywiście idealnego dopasowania do naszego ciała, to brak przenoszenia drgań. Z tego powodu są polecane parom, w szczególności tam, gdzie występuje duża różnica wagi. 

Wiele modeli tego typu znajdziemy w ofercie cenionych od lat producentów materacy, jak np. Hilding Anders. Filozofia marki łączy w sobie dbałość o ergonomię z troską o wytrzymałość oraz higienę, gwarantując niezawodną jakość. Ulepszoną wersją tego typu materaca jest typ Pocket Plus, gdzie elastyczność punktowa jest jeszcze wyższa. Materace sprężynowe nie są przeznaczone wyłącznie dla par. Jeśli potrzebny jest nam materac Hilding 80x200, a dolegają nam różne dolegliwości bólowe, warto zwrócić uwagę, np. na model Dance z oferty marki Hilding. Dzięki sprężynom o wysokości aż 15 cm i wierzchniej warstwie z dwóch rodzajów pianek materac ten eliminuje zbędny nacisk na różne partie ciała, zapewniając jednocześnie optymalne wsparcie dla kręgosłupa. 

Elastyczne materace piankowe

Materace piankowe oferują nam z kolei przytulny efekt tzw. otulenia. Ze względu na swoją elastyczność polecane są w szczególności osobom starszym, borykającym się ze schorzeniami kręgosłupa. Jeśli zależy nam na odczuciu lekkiego zagłębiania się w materac, bardzo dobrym wyborem może okazać się materac termoelastyczny Hilding. Pianka pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się idealnie do krzywizn naszego ciała, umożliwiając pełne rozluźnienie i regenerację spiętych mięśni. Przykładem tego typu materaca jest m.in. materac Hilding Rumba o 7 strefach twardości, który ma potwierdzone działanie przeciwko odleżynom.

Innym rodzajem materaca piankowego jest materac lateksowy. Jego właściwości docenią z pewnością alergicy. Materiały użyte do ich produkcji mają właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Z troski o zachowanie higieny wiele modeli, jak np. materac Hilding Melody, ma dodatkowo liczne otwory wentylacyjne. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko rozwoju roztoczy i innych drobnoustrojów wywołujących reakcje alergiczne.

Dobór właściwego materaca do naszych potrzeb

Wybierając typ wypełnienia materaca, należy przede wszystkim określić swoje priorytety. Dla osób, którym zależy nam na optymalnym potrzymaniu kręgosłupa lub uskarżają się na bóle, dobrym rozwiązaniem będzie materac sprężynowy. Podobnie z tego typu materaca będą zadowolone pary, bo takie materace zapewniają brak efektu "falowania" podczas przewracania się z boku na bok. 

Z kolei dla alergików idealnym wyborem będzie materac piankowy, zwłaszcza lateksowy. Ich konstrukcja ogranicza rozwój bakterii i grzybów w materacu. Wysoka elastyczność pomoże także rozluźnić napięte mięśnie, np. u sportowców. W tym przypadku warto postawić na sprawdzone produkty, posiadające certyfikaty jak materace marki Hilding. Są produkowane w trosce o higienę i ochronę środowiska, a ich właściwości zostały potwierdzone przez takie instytucje jak Instytut Matki i Dziecka oraz szwajcarski AEH. Poszczególne modele są zakwalifikowane jako produkt medyczny. O wysokiej jakości świadczy także to, że materace Hilding posiadają aż 15 lat gwarancji.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Karolina · 22 Wrzesień 2021
Jak materac to tylko piankowy i to najlepiej termoelatyczny. Ja spię tylko na takim bo na żadnym innym nie potrafię się wyspać. Tego typu materace IDEALNIE podpierają kręgosłup dopasowaując się do ciała, a jak ktoś do mnie przychodzi i siada na łóżko to jest zdziwiony jakie to świetne uczucie jak się tak powoli zapada w materac. Posiadam Hilding Salsa i każdemu polecam z głębi serca
Gmina Grzegorzew
Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji
11 godziny temu 3,125 10

Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji

Powiat Kolski
30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów
12 godziny temu 1,330 1

30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów

Pożary
Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy
14 godziny temu 4,253

Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy

Muzeum
Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum
1 dzień temu 499

Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum

Inne
Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023
1 dzień temu 1,320

Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023

Inne
Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty
1 dzień temu 1,723 4

Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz