(5)
× Wszystkie informacje o 31 Finale WOŚP w Kole
Zachmurzenie -0.9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
reklama
reklama

Trzech kierowców pozbyło się prawka w ten weekend

Autor: KPP Koło 28 Wrzesień 2021 przeczytasz w ok. 2 min.
Trzech kierowców pozbyło się prawka w ten weekend
© archiwum e-kolo.pl
(5) | Czytano:
13,468 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Na naszych drogach wciąż zdarzają się nietrzeźwi kierowcy, dlatego kolscy policjanci w trakcie drogowych kontroli zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. W miniony weekend mundurowi zatrzymali 3 mężczyzn, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu.

R E K L A M A
5
Czytano:
13,468 razy
Udostępnij

W nocy z soboty na niedzielę około godz.: 0:50 w Kole, policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę motocykla, który nie zastosował się do znaku B-20 czyli znaku „Stop”. Kierowcą okazał się 16-letni mieszkaniec gminy Koło. Po sprawdzeniu trzeźwości młodego motocyklisty okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu a badanie wykazało prawie 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania motocyklem a sam pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych. Nieletni za swoje zachowanie odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

W nocy z niedzieli na poniedziałek kierujący osobowym Volvo jadąc od miejscowości Włocławek w kierunku Koła zauważył dziwnie poruszający się samochód ciężarowy marki Man. Pojazd jechał środkiem jezdni i co chwilę zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Kierowca ciężarówki zatrzymał się na jednej ze stacji benzynowych na terenie gm. Babiak. Mężczyzna obserwujący podejrzanego kierowcę zawiadomił policję, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Po dotarciu na miejsce policjanci poddali kierowcę samochodu ciężarowego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało kierowca miał prawie 2,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów w niedzielę około godz. 22:30 w miejscowości Grzegorzew. Tym razem kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec gminy Grzegorzew, który miał przeszło 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem pomimo już wcześniej orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tym razem recydywista może spodziewać się jeszcze surowszej kary niż ostatnio łącznie z możliwością wydania dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Jednak konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach.

Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (5)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 03 Październik 2021
MUNDUROWI KOLSCY PAJACE DRUGA DOBE NIE MOGE PODLACZYC AOARATUTLENOWEGI PRZEZ MASZYNY WILKA / PATRZYJCIE NA TE PRODUKCJE PROCHOW Z PODZIWEM I OTWARTYMI GEBAMI OD 1/11 2021 TO JOZEF WILK Z GARNCARSKIEJ BEDZIE DECYDOWAL KOGO ZATRZYMAC KOGO ZAMKNAC KTO MA KASE TEN RZADZI KWIATKOWSKI UDAJACY PROKURATORA LECZ SERCE
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 02 Październik 2021
UZUPELNIENIE / JEST SOBOTA 3/10 GODZ4 RANO SMROD NIE DO WYTRZYMANIA TAK JEST OD CZTERECH LAT PRODUKCA NA OKRAGLA DOBE ZARAZ DO WYWOZU TOWARU RUSZY PABI JASINSKA KTO CHETNTY YUTAJ ZANIESZKAC?
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 02 Październik 2021
KOLSCY DYZURNI KPP PRZESPACERUJCIE SIE UL GARNCARSKA I WYLACZCIE WYTWORNIE OD SIECI GRZEWCZEJ ELEKTRYCZNEJ I ZABEZPIECZCIE XUCHNACE SZAMBO Z NADMIARU SMIERDZACYCH POPLUCZYN W NSGRODE ZAMIESZKAJCUE W TEJ CHRONIONEJ WYTWORNI Z CZARNYM BMW
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 01 Październik 2021
KOLSCY POLICJANCI TO W DNI WOLNE OD PRACY TO SAMA DROGOWKA ? A GDZIE KRYMINALNI PREWENCJA A JUZ.WIEM ICHRANIAJA MELINY TYTONIOWE I CZEKAJA NA HARACZ PRAWDA PANIE SIERZ GIBASZEK PANI KOM GORNIAK PRZEWODNICZACY BARTCZAK ZADEN POLICYJNY POJAZD NIE POJEDZIE NOCA UL GARNCARSKA TU JEST KASA AZ STRACH SIE BAC
Ala · 28 Wrzesień 2021
Koczownicy z Usnarza to nie uchodźcy wojenni. Ostatnie lata spędzili... w Rosji!
Muzeum
Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum
13 godziny temu 361

Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum

Inne
Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023
14 godziny temu 989

Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023

Inne
Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty
16 godziny temu 1,138 1

Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty

Gmina Koło
Szkoła w Powierciu przejdzie termomodernizację. Inwestycja realizowana przy środkach zewnętrznych
18 godziny temu 3,101 7

Szkoła w Powierciu przejdzie termomodernizację. Inwestycja realizowana przy środkach zewnętrznych

Powiat Kolski
Powiat Kolski: Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami
1 dzień temu 5,001 4

Powiat Kolski: Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami

Powiat Kolski
Gmina Olszówka: Najpopularniejsze imiona wśród noworodków?
1 dzień temu 3,295

Gmina Olszówka: Najpopularniejsze imiona wśród noworodków?

20 godziny temu 526
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz