R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Druh Radosław Rossa Bohaterem walki z COVID-19

06-10-2021 09:40 | Źródło: KP PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 11,720 | Komentarzy: 0

1 października 2021 r. w Auli Artis w Poznaniu odbyła się gala finałowa konkursu "Bohaterowie walki z COVID-19". Organizatorem konkursu był Wojewoda Wielkopolski Pan Michał Zieliński we współpracy z partnerami – Fundacją PKO Banku Polskiego, Fundacją Enea oraz Głosem Wielkopolskim.

Foto:KP PSP Koło
R E K L A M A

Do udziału w konkursie został również zaproszony Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Dariusz Matczak.   Celem  projektu było  promowanie  zachowań radzenia sobie z kryzysem, współpracy międzyludzkiej i bohaterskich postaw Polaków w czasie walki ze skutkami pandemii COVID-19 oraz uhonorowanie osób najbardziej zaangażowanych  w walkę o zdrowie i życie chorych.

Nagrody były przyznawane w czterech kategoriach:

  • pielęgniarka;
  • ratownik medyczny,
  • strażak OSP i PSP,
  • Żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej.

W czasie gali uhonorowano nagrodami, dwudziestkę „bohaterów walki z COVID-19”, którzy ryzykowali swoim zdrowiem i kosztem własnego życia prywatnego, walczyli o zdrowie i życie chorych w czasie pandemii koronawirusa. Wśród wyróżnionych w kategorii „strażak OSP i PSP” znalazł się mieszkaniec naszego powiatu – Radosław Rossa druh jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzęśniewie i jednocześnie funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole.

Druh Radosław Rossa zawsze chętnie niesie bezinteresowną pomoc potrzebującym, wielkie zaangażowanie wkłada w walkę z  pandemią koronawirusa. Z ogromnym poświęceniem wykonywał powierzone mu zadania związane z przywracaniem do zdrowia i wspieraniem pacjentów z SARS-COV-2 podczas pełnienia służby na Oddziale Wewnętrznym  Szpitala Tymczasowego na MTP w Poznaniu, gdzie zgłosił się jako ochotnik, ponieważ jest on również ratownikiem medycznym. Ponadto druh Radosław Rossa brał udział w organizacji i funkcjonowaniu powiatowego punktu szczepień powszechnych.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze