(3)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Słonecznie 24
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Wielkopolscy Ludowcy spotkali się w Poznaniu

Autor: PSL Poznań 12 Październik 2021 przeczytasz w ok. 3 min.
Wielkopolscy Ludowcy spotkali się w Poznaniu
© PSL
(3) | Czytano:
4,822 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

W sobotę 9 października w auli Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbył się VI Wojewódzki Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wielkopolsce. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności, podziękowania za dotychczasową pracę i wyróżnienia najaktywniejszych działaczy. Podczas Zjazdu dokonano wyboru nowych władz szczebla wojewódzkiego. Gościem spotkania był Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

R E K L A M A
3
Czytano:
4,822 razy
Udostępnij

Podczas Zjazdu podsumowano pracę i udzielono skwitowania ustępującemu Zarządowi Wojewódzkiemu i pozostałym organom wojewódzkim za działalność w latach 2016-2021. Dokonano wyboru nowych struktur wojewódzkich Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ponownie na stanowisko Prezesa Zarządu Wojewódzkiego wybrany został Poseł Andrzej Grzyb. Pokonał on dwóch kontrkandydatów Posła Krzysztofa Paszyka i Radnego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Tadeusza Teterusa. Delegaci wybrali także nowy skład Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego i Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej. Ponadto wybrano przedstawicieli do Rady Naczelnej PSL oraz Delegatów na XIII Kongres PSL.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim koleżankom i kolegom za ponowny wybór na Prezesa Zarządu. Swym wyborem daliście wyraz zaufania oraz poparcia naszych dalszych planów kierowania naszą organizacją. Nasze Województwo  potrzebuje nas jako inicjatorów dialogu, inicjatyw i zmian, które zachodzą w wielu obszarach życia wielkopolski. Minione wybory samorządowe to wyraźny sygnał, że nasz wysiłek jest zauważony i doceniony dlatego nie zaprzestajemy naszych starań o lepszą Wielkopolskę i Ojczyznę 

- powiedział Prezes Zarządu Wojewódzkiego Andrzej Grzyb

Zjazd był również okazją do podziękowania za dotychczasowy wysiłek i aktywność na rzecz rozwoju naszej organizacji. Organy Naczelne PSL uhonorowały zasłużonych członków medalem im. Wincentego Witosa, Złotą Koniczynką oraz Medalem za zasługi dla Ruchu Ludowego im. Stanisława Mikołajczyka. Prezydium Zarządu Wojewódzkiego, wręczyło z kolei medale im. Stanisława Mikołajczyka. Zjazd podziękował również ustępującym Prezesom Zarządów Powiatowych PSL w Wielkopolsce, a także wyróżnił dziesięć najlepszych organizacji powiatowych PSL minionej kadencji.

W trakcie Zjazdu odbyła się również konferencja prasowa z udziałem parlamentarzystów, samorządowców i Prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. To właśnie na niej z serca Wielkopolski, Prezes PSL zapowiedział złożenie wniosku o skrócenie kadencji Sejmu.

Demonstracje poparcia członkostwa Polski w UE są ważne, lecz przez ostatnie 6 lat niewiele dały. Szkodliwe działania rządu PIS trzeba jak najszybciej zakończyć. Dlatego składamy wniosek o skrócenie kadencji Sejmu i rozpisanie nowych wyborów.

Padły również słowa dotyczące obrony krajowej produkcji rolnej

prawa do hodowli, bo ono jest dzisiaj zagrożone, będziemy bronić prawa do produkcji rolnej, do najlepszej żywności, bo dzisiaj te sprawy są po prostu zagrożone

– dodał prezes PSL Władysław Kosiniaka-Kamysza.

Zjazd był także okazją do spotkania się po okresie pandemii przedstawicieli PSL z różnych zakątków Wielkopolski. Odbyło się wiele wartościowych rozmów, wymiany doświadczeń i pomysłów na dalszy rozwój organizacji. Dla wielu młodych Ludowców, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w organizacji udział w zjeździe pewnością był ważnym i wyjątkowym wydarzeniem.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Miodzo · 15 Październik 2021
Ooo.. Tygrysek zawitał. Tylko po co ta szopka Panie PSL. Panu już dziękujemy.
Ala · 13 Październik 2021
uznanie aktów europejskich czy jakichś obyczajów europejskich za ważniejsze od konstytucji, jest tak naprawdę odebraniem Polsce suwerenności. To jest spór prawdziwy
nick · 12 Październik 2021
"W rozmowie z Faktem Władysław Kosiniak-Kamysz mówi wprost: – Walka z koronawirusem to współczesna wojna." A tu proszę, bez maseczki, bez dystansu. No to jak to jest, dla nas wojna, a dla was?
Wypadki
Dostawczym zniszczył trzy pojazdy - policjanci zatrzymali go w centrum miasta
2 godziny temu 8,471

Dostawczym zniszczył trzy pojazdy - policjanci zatrzymali go w centrum miasta

Gmina Kościelec
Wójt Gminy Kościelec na uroczystej gali w Warszawie
7 godziny temu 1,244 1

Wójt Gminy Kościelec na uroczystej gali w Warszawie

Kino
Co w kolskim kinie zobaczysz w najbliższym czasie? [REPERTUAR]
22 godziny temu 3,094 2

Co w kolskim kinie zobaczysz w najbliższym czasie? [REPERTUAR]

Powiat Kolski
Susza hydrologiczna w powiecie? Pojawiają się pierwsze ostrzeżenia
1 dzień temu 3,842 1

Susza hydrologiczna w powiecie? Pojawiają się pierwsze ostrzeżenia

Powiat Kolski
Ruszyła termomodernizacja kolskiego Ekonomika [ZDJĘCIE] [VIDEO]
1 dzień temu 3,849 2

Ruszyła termomodernizacja kolskiego Ekonomika [ZDJĘCIE] [VIDEO]

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [28-05 - 04-06-2023]
2 dni temu 13,885

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [28-05 - 04-06-2023]

R E K L A M A