R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biznes

Kredyt gotówkowy bez prowizji - jakie banki oferują?

15-10-2021 16:57 | Źródło: partner | Wyświetleń artykułu: 2,709 | Komentarzy: 0

Polacy nie stronią od kredytów gotówkowych, a banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Z tego powodu na rynku pojawia się coraz więcej atrakcyjnych ofert. Sprawdź, na jakich warunkach dostępne są kredyty gotówkowe bez prowizji.

Foto:pexels.com
R E K L A M A

Popularność kredytów gotówkowych wynika nie tylko z łatwiejszej dostępności. Na ich korzyść przemawia między innymi możliwość przeznaczenia uzyskanych środków na dowolny cel – w tym pokrycie bieżących wydatków. Aby jednak taka forma finansowania nie stanowiła nadmiernego obciążenia domowego budżetu, warto szukać atrakcyjnych ofert.

Kredyt gotówkowy bez prowizji – czy to możliwe?

Kredyt gotówkowy bez prowizji to z reguły finansowanie tańsze od standardowej oferty. Bank nie pobiera jednorazowej opłaty liczonej jako procent od kwoty kredytu. W ten sposób można sporo zaoszczędzić – tym więcej, im wyższa wnioskowana kwota.

Warto jednak mieć świadomość, że na całkowity koszt kredytu składa się wiele elementów. Fakt, że bank nie pobiera prowizji, wcale nie oznacza że nie pobiera innych opłat. Może „nadrobić” podwyższeniem innych kosztów, np. w związku z opłatą przygotowawczą.

Przykład. Załóżmy, że zaciągasz kredyt gotówkowy na kwotę 5000 zł z okresem spłaty wynoszącym 58 miesiące. Może się okazać, że kredyt w banku A z prowizją 8,99% będzie tańszy niż kredyt bez prowizji oferowany w banku B. Różnica wyniesie 490 zł!

Więcej informacji o opłatach pobieranych przez bank znajdziesz w artykule dostępnym pod adresem https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-gotowkowy-bez-prowizji/.

Kredyt bez prowizji – ile trzeba zapłacić?

Miesięczny i całkowity koszt kredytu bez prowizji jest różny – w zależności od konkretnej oferty bankowej. Załóżmy jednak, że chcesz pożyczyć 25 000 zł na okres 48 miesięcy. Wówczas możesz liczyć m.in. na:

  • Kredyt Powitalny w Credite Agricole – miesięczna rata wynosi 520,83 zł (RRSO to 0%). Całkowita kwota do spłaty to 25 000 zł

  • Pożyczka gotówkowa – promocja na start w Millennium Banku – miesięczna rata wynosi 686,85 zł (RRSO to 15,27%). Całkowity kwota do spłaty to 32 968,80 zł.

Warto pamiętać, że kredyt bez prowizji jest najczęściej ofertą promocyjną. Może to oznaczać ograniczenie czasowe lub dostępność wyłącznie po spełnieniu określonych warunków (np. oferta dla nowych klientów).

Jak wybrać korzystny kredyt gotówkowy bez prowizji?

Kredyt kredytowi nie jest równy, dlatego należy porównać dostępne oferty. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju serwisy porównywarkowe działające online. Przykładowo, najtańszy kredyt gotówkowy z finanse.rankomat.pl możesz znaleźć bez konieczności samodzielnego zbierania danych od poszczególnych banków.

  • Koszty finansowania

Już wiesz, że nie zawsze kredyt bez prowizji jest tak samo opłacalny jak finansowanie na standardowych warunkach. Dlatego koniecznie sprawdź RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest to wskaźnik, który informuje o odsetkach oraz kosztach pozaodsetkowych. Dzięki temu dowiesz się, ile faktycznie będzie kosztować cię kredyt.

  • Okres finansowania

Okres kredytowania decyduje przede wszystkim o wysokości miesięcznej raty. Jeśli potrzebujesz solidnego zastrzyku gotówki i zależy ci na nieobciążaniu domowego budżetu, wydłuż czas spłaty. Jeżeli natomiast chcesz szybko uporać się z zaciągniętym zobowiązaniem, wybierz możliwie najkrótszy termin.

Pamiętaj też, że kredyt gotówkowy bez prowizji możesz spłacić przed czasem. Wcześniej jednak upewnij się, że będzie to dla ciebie korzystne. Niektóre banki mogą pobierać dodatkową opłatę z tego tytułu.

  • Maksymalna kwota finansowania

Możesz mieć różne potrzeby finansowe, ale nie każdy bank będzie je w stanie spełnić. Dlatego warto porównać dostępne kwoty pod kątem maksymalnej kwoty do zaciągnięcia.

Warto jednak pamiętać, że wysokość dostępnego kredytu będzie uzależniona przede wszystkim od zdolności kredytowej. Im wyższa, tym o większą gotówkę możesz się ubiegać.

Pamiętaj! Kredyt gotówkowy bez prowizji należy zaciągać po dokładnym przeanalizowaniu swojej sytuacji materialnej. Dzięki temu istnieje duże prawdopodobieństwo, że zobowiązanie spłacisz w terminie – zgodnie z ustalonym harmonogramem.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze