R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Saperzy zakończyli działania. Wiemy co znaleziono w ziemi

06-11-2021 11:08 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 58,303 | Komentarzy: 3

Zakończyły się już wszystkie działania specjalnego patrolu saperskiego z Inowrocławia, który zabezpieczył i zabrał niewybuchy znajdujące się na terenie budowy przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Kole.
Foto:czytelnik
R E K L A M A

Na terenie PUP-u realizowana jest inwestycja przebudowy parkingu. W trakcie prac ziemnych napotkano niebezpieczne przedmioty. Z informacji przekazanych przez Rzecznika Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kole wynika, że były to dwie głowice panzerfaust.

Panzerfaust – niemiecki bezodrzutowy granatnik przeciwpancerny jednorazowego użytku. Panzerfaust jako indywidualna broń przeciwpancerna był zgodnie z zamierzeniami bronią tanią, łatwą w produkcji, prostą w użyciu i skuteczną.

- wikipedia

 

Obszar wokół budynku zabezpieczali policjanci wraz ze strażakami. 

6 listopada o godz. 10:40 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kole, że podczas prac budowlanych na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Kole koparka odkopała pocisk artyleryjski. Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że jeden pocisk został wyciągnięty przez koparkę i leży na ziemi. Długość pocisku to około 30 cm, siła jego rażenia jak podaje Policja to około 25 metrów. Drugi pocisk leży w ziemi. Strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań, wygrodzono taśmą ostrzegawczą parking przy budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Kole. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Patrolu Saperskiego strażacy na prośbę funkcjonariuszy Policji pomogli ewakuować mieszkańców z pobliskiego budynku mieszkalnego (łącznie 11 osób). Osoby ewakuowano do budynku Starostwa Powiatowego w Kole. Na czas trwania działań Patrolu Saperskiego wraz z funkcjonariuszami Policji wyłączono z ruchu ulicę Prusa oraz część ulicy Sinkiewicza. Patrol Saperski wydobył i zabezpieczył dwa pociski  "Panzerfaust" oraz jedną minę przeciwpancerną. Działania ratownicze trwały 8h i 28 min. W akcji uczestniczyło 12 strażaków.

- KP PSP Koło

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę