R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kościelec

Gmina Kościelec „Znana i nieznana”

16-12-2021 07:51 | Źródło: UG Kościelec | Wyświetleń artykułu: 2,894 | Komentarzy: 0

Walory turystyczne i rekreacyjne Gminy Kościelec zostały już wielokrotnie doceniane i opisywane a publikacji nie brakuje na ten temat. Ale jak tu przejść obok zabytków i nie podziwiać ich wartości. Wiedzą to doskonale mieszkańcy gminy w tym uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kościelcu.

Foto:

Społeczność szkolna w różny sposób promuje Kościelec. Jednym z nich był udział w konkursie plastyczno - fotograficznym pt.: "Znany i nieznany. Zabytki w Gminie Kościelec" zorganizowanym przez Parafię Ewangelicko - Augsburską w Koninie. Zadaniem uczestników z klas VI-VIII było ukazanie za pomocą fotografii ważnych obiektów zabytkowych, czasem zapomnianych a znajdujących się na terenie Gminy Kościelec.

 Młodzież kościelecka, bo tak śmiało możemy powiedzieć o uczniach zespołu zaprezentowali miejsca godne uwagi każdego podróżnika. Dodatkowo dzięki fotografiom odkrywamy miejsca choć mijane każdego dnia to niedoceniane. Mowa tutaj np. o domach drewnianych. Miło jest oglądać zdjęcia ukazujące nowe spojrzenie na zabytki Gminy Kościelca.

I tak wśród laureatów - osób, które przyczyniły do promocji gminy znaleźli się: Julita Krul i Kinga Cicha z kl. VIII c; Mateusz Grabowski, Maciej Anastaziak oraz Małgorzata Sawicka z kl. VIII a; Natalia Łakomczyk z kl. VII a.   Galeria nagrodzonych fotografii uczniów ZSP oraz PLSP znajduje się  bezpośrednio pod linkiem:  https://tiny.pl/9cd7g

Na uroczystym spotkaniu uczestników konkurs obecni byli: ksiądz Waldemar Wunsz (proboszcz parafii E-A w Koninie), pan Dariusz Ostrowski (wójt Gminy Kościelec), pani Agnieszka Arasimowicz (wicedyrektor PLSP w Kościelcu), pani Dorota Gałdyn (dyrektor ZSP w Kościelcu) i przedstawicie stowarzyszenia Frydhof. Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu.

R E K L A M A

Gmina Kościelec
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze