R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Poradnik

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami deszczu

29-12-2021 15:47 | Źródło: PAP - Polska Agencja Prasowa | Wyświetleń artykułu: 2,933 | Komentarzy: 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu i mżawki dla 12 województw.

Foto:PAP
R E K L A M A

Alerty pierwszego stopnia dotyczą województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, wschodniej części zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniej i środkowej części mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Na tych terenach synoptycy prognozują opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Według prognozy IMGW, w środę rano temperatura na zachodzie kraju wyniesie 2 st. Celsjusza. Z zachodu w stronę centralnej części kraju będzie się przemieszczać strefa opadów deszczu - podała synoptyk Anna Woźniak.

"W porze południowej na północnym wschodzie prognozujemy opady śniegu, które stopniowo będą przechodzić w deszcz ze śniegiem. W centrum natomiast spadnie deszcz ze śniegiem, który przejdzie w deszcz marznący" - prognozuje Anna Woźniak.

Synoptyk IMGW przewiduje, że na zachodzie kraju marznący deszcz będzie przechodzić w deszcz, z kolei wiatr z południowego wschodu będzie się kierował na południe i południowy zachód. "W południe prognozujemy temperatury od -5 stopni na Suwalszczyźnie do +5 stopni na Dolnym Śląsku. Termometry w centrum wskażą 0 stopni Celsjusza" - wskazała Anna Woźniak.

"W środę wieczorem opady marznącego deszczu powinny objąć region Warmii, Mazur i Podlasia" - stwierdziła synoptyk IMGW. Na zachodzie w porze wieczornej spadnie deszcz. Pojawią się liczne mgły, które będą powodować ograniczenie widoczności do 200 metrów. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ ok/

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze