R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

List do redakcji: Dwa kluby radnych o zmianach w spółkach miejskich

04-01-2022 09:37 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 9,394 | Komentarzy: 11

Radni Klubów Rady Miejskiej w Kole Koło Bez Kantów oraz Zjednoczonej Prawicy wystosowali list do redakcji o zmianach w spółkach miejskich.

Foto:Redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

SZANOWNI MIESZKAŃCY MIASTA KOŁA!!! PO RAZ KOLEJNY MÓWIMY STANOWCZE NIE!!! DLA DZIAŁAŃ BURMISTRZA WITKOWSKIEGO
Na Sesji Rady Miasta Koła w dniu 30 sierpnia 2021 roku, podczas omawiania informacji o wynikach ekonomicznofinansowych spółek miejskich, dowiedzieliśmy się o bardzo wysokich zarobkach prezesów, szczególnie MZEC i MZWIK po 17,5 tys. zł miesięcznie co oburzyło nie tylko nas, ale i większość mieszkańców. Burmistrz Witkowski nic sobie z tego nie robiąc, dodatkowo przyznał tym prezesom horrendalne nagrody: PREZES MZWIK - Robert Gajda: 100 163,75 zł PREZES MZEC - Przemysław Stasiak: 61 323,76 zł

Bulwersujące jest jednak to, że nie będąc burmistrzem ostro krytykował poprzedniego włodarza za zarobki prezesów. Wielokrotnie podczas sesji krytykował swojego poprzednika. Uczestniczył w pracach grupy referendalnej w sprawie odwołania burmistrza Maciaszka.

CZYŻBY ZMIENIŁ ZDANIE ZOSTAJĄC BURMISTRZEM? Jak się mają jego hasła wyborcze do działań obecnie podejmowanych? Pytamy zatem, gdzie realizacja tych wzniosłych haseł wyborczych:

1. Cytat: „Przyjrzę się działalności kolskich spółek miejskich pod względem gospodarności i efektywności działania. Według mojej oceny wygórowane są obecnie chociażby wynagrodzenia członków ich rad nadzorczych” Otóż dr Witkowski ustalił NOWE WYŻSZE!!! miesięczne wynagrodzenia m.in. Przewodniczącym Rad Nadzorczych w wysokości: Spółka MZWiK i MZEC: 3 000 zł Spółka MZUK i KTBS: 1 717 zł Czy w tym roku czeka nas Mieszkańców ponowna podwyżka wynagrodzeń Rad Nadzorczych spółek miejskich?

2. Cytat: „Moim marzeniem jest, aby w Kole zatrudniani byli wyłącznie mieszkańcy Naszego miasta” Pod koniec grudnia 2021 roku, w myśl swojego „programu wyborczego” dokonał zmian w radach nadzorczych, wymieniając osoby z Koła na partyjnych działaczy z innych miast: z Poznania, Kalisza, Pleszewa, Konina i Turku. Z przykrością informujemy, że jako radni, o tych zmianach i innych działaniach dowiadujemy się jedynie z portalu e-kolo.pl Burmistrz Witkowski niczego z nami nie ustala, nie omawia, nie informuje. Czy tak powinien postępować włodarz naszego miasta? Gdzie poszanowanie dla mieszkańców Koła? Kogo tak naprawdę reprezentuje burmistrz? Dlaczego tak nisko ocenia kompetencje, wiedzę i umiejętności mieszkańców naszego miasta? Nie są nam potrzebni nieznani "przybysze", chyba że znów mamy do czynienia z „turystyką zarobkową”.

JAKO RADNI KLUBÓW KOŁO BEZ KANTÓW I ZJEDNOCZONEJ PRAWICY mówimy STANOWCZE NIE dla takich działań Burmistrza!!! 

Powyższy tekst stanowi niezmienioną treść listu

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (11) Pokaż komentarze