R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Bomba w pociągu? Ewakuacja blisko 100 pasażerów Intercity w Kole!

18-01-2022 10:58 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 31,249 | Komentarzy: 3

Wczoraj, około 20:40 zaalarmowano służby o informacji jakoby w pociągu TLK INTERCITY IC 81120 GAŁCZYŃSKI relacji Szczecin Główny – Warszawa Wschodnia ma znajdować się ładunek wybuchowy.

Foto:Starostwo Kolskie
R E K L A M A

Kolskie służby otrzymały informacje z Poznania, że na dworcu kolejowym w Kole został zatrzymany skład osobowy TLK INTERCITY ze względu na otrzymana groźbę o podłożonym ładunku wybuchowym w pociągach tego przewoźnika. Skład osobowy został zatrzymany w Kole około godz. 20.40 i na teren dworca zostali ewakuowani pasażerowie w liczbie około 100 osób.

Została uruchomiona procedura natychmiastowego stawiennictwa funkcjonariuszy posiadających uprawnienia do działań w zakresie poszukiwania ładunków wybuchowych i działań związanych z terroryzmem oraz funkcjonariusza z psem do wykrywania ładunków pirotechnicznych. W czasie tych działań pasażerowie byli w budynku dworca.

Na miejscu został powołany sztab kryzysowy, w którym uczestniczył Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Robert Jokiel z pionu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przy Starostwie Kolskim oraz Artur Zwierzyński z kolskiego urzędu. 

Około godz. 22.15. Policja zakończyła działania poszukiwawcze nie stwierdzając obecności ładunku wybuchowego w składzie pociągu. Przekazała protokołem skład kierownikowi pociągu, który podjął decyzję o powrocie pasażerów do wagonów.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze