R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Kolejna akcja masowego badania trzeźwości. Kierowca pijany pędził z przyczepką

17-03-2022 11:41 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 19,399 | Komentarzy: 0

W poniedziałek 14 marca 2022 roku na terenie powiatu kolskiego przeprowadzono całodobowe działania „TRZEŹWOŚĆ”. W trakcie trwania akcji sprawdzono stan trzeźwości ponad 1500 osób.

Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

To nie pierwsza ani nie ostatnia tego typu akcja na terenie naszego powiatu. Z uwagi na to, że cały czas zdarzają się osoby wsiadające „za kółko” pod wpływem alkoholu mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Kole przeprowadzać będą w różnych miejscach i terminach działania „TRZEŹWOŚĆ”.

W poniedziałek 14 marca 2022 w trakcie trwania takiej akcji sprawdzono stan trzeźwości 1525 kierujących, z których jedna osoba kierowała samochodem pod wpływem alkoholu natomiast dwie były w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci nałożyli 23 mandaty karne, zatrzymali 4 prawa jazdy i taką samą ilość dowodów rejestracyjnych.

Na szczególną uwagę zasługuje nietrzeźwy kierujący, który kierował osobowym Passatem. Nie dość, że ten 39-letni mężczyzna prowadził pojazd mając prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu to jeszcze przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o aż 75 km/h. Mieszkaniec gminy Sompolno w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h pędził z prędkością 125 km/h mając na dodatek dołączoną do samochodu przyczepkę.

Biorąc pod uwagę prędkość oraz stan w jakim znajdował się kierowca było to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy a za popełniony czyn grozi mu do dwóch lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. 

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze