R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

05-04-2022 12:57 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 507 | Komentarzy: 0

W prima aprilis, w Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, odbyła się impreza okolicznościowa z okazji przypadającego - 2 kwietnia - Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Foto:PiMBP w Kole | Uczestnicy Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci
R E K L A M A

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony, aby promować piękną literaturę i grafikę dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. Każdego roku inna sekcja IBBY jest gospodarzem tego święta.

W programie imprezy,  zorganizowanej przez ksiaznicę kolską,  znalazło się głośne czytanie niezwykle ważnej, ale też niezwykle zabawnej książki Laurenta Cardona „Kury, czyli krótka historia o równości” (od wydawnictwa adamada: „Czas zacząć Wielkie Wysiadywanie! Nadchodzą trzy tygodnie trochę nudnej, lecz jakże ważnej pracy. Ale, ale… co to za zwyczaje?Kury robią sobie przerwy? W takiej chwili umawiają się na gimnastykę? Przecież jajka stygną! Trzymająca władzę trójka kogutów musi coś z tym zrobić. Numerowane gniazda, 15 minut przerwy dziennie na jedzenie i odpoczynek – i to tylko po uprzedniej rejestracji. Porządek musi być! Czy restrykcyjne zasady przyniosą pożądane efekty? A może warto poznać zdanie kur? Przecież jajka to wspólna sprawa!”).

Plastycznie - za pomocą folii bąbelkowej i farby – młodzi uczestnicy spotkania tworzyli dla kur wolny wybieg (na przepięknej kolorowej łące).

Po krótkiej przerwie na słodkości, oddali się szaleństwu zabaw ruchowych.

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze