(7)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Zakończono remont żłobka w Kole. Pomieści o 50-ciu maluchów więcej

Autor: UM Koło 21 Kwiecień 2022 przeczytasz w ok. 2 min.
Zakończono remont żłobka w Kole. Pomieści o 50-ciu maluchów więcej
© UM Koło
(7) | Czytano:
10,372 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Żłobek Miejski w Kole wznowił funkcjonowanie. Po przebudowie i rozbudowie budynku, najmłodsi kolanie mają zapewnioną opiekę w miejscu spełniającym wszelkie standardy bezpieczeństwa.

R E K L A M A
7
Czytano:
10,372 razy
Udostępnij

We wrześniu ubiegłego roku Gmina Miejska Koło podpisała z firmą RAM-BUD umowę na realizację zadania pn. "Przebudowa i rozbudowa budynku przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 6 w Kole na żłobek" i "Nowe miejsca żłobkowe w mieście Koło". W budynku przy ul. Powst. Wlkp. miały dotąd siedzibę dwie placówki – żłobek oraz Przedszkole nr 6. Obu było tam zbyt ciasno i nie mogły realizować swoich zadań na miarę lokalnych potrzeb. W chwili rozpoczęcia prac, przedszkole już funkcjonowało pod nowym adresem - w wyremontowanym segmencie Szkoły Podstawowej nr 5, a dzieci ze żłobka znalazły lokum zastępcze w budynku Przedszkola nr 1.

Wczoraj powróciły w dawne, a jednocześnie jakby nowe, mury. Całość przeszła gruntowne prace remontowe i adaptacyjne.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Przedmiot umowy objął w szczególności: wykonanie sal dla dzieci z węzłami sanitarno - higienicznymi; wykonanie nowego pomieszczenie pralni; zaadaptowanie magazynu zewnętrznego na magazyn wewnętrzny; zaadaptowanie istniejącego tarasu na magazyn; dobudowę do istniejącego budynku od strony głównego wejścia nowej części, w której znajdują się na parterze pomieszczenia: wiatrołapu, windy osobowej oraz klatki schodowej, a na piętrze pomieszczenia: pokój dyrektora, winda osobowa; wykonanie prac związanych z wymianą instalacji: wodno - kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wentylacyjnej, hydrantowej p-poż. i elektrycznej; przebudowę węzła cieplnego w budynku; wymianę i zamontowanie nowej stolarki drzwiowej i częściowo okiennej; zamontowanie w dwóch klatkach schodowych systemu oddymiana p-poż.; wymianę dwóch wind towarowych; montaż nowego dźwigu osobowego; organizację placu zabaw poprzez zamontowanie pięciu certyfikowanych urządzeń zabawowych. Wartość robót budowlanych wynosi 3.954.245,98 zł brutto. Obecnie żłobek oferuje 103 miejsca, czyli o 50 więcej niż dawniej. Jest w stanie zapewnić opiekę nad małym dzieckiem wszystkim zainteresowanym kolskim rodzinom.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Przypomnijmy, że zadanie  zostało realizowane z dofinansowaniem: 1.377.372 zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 MALUCH+ 2021 oraz 1 769 700,00 zł  z WRPO na lata 2014-2020 do projektu "Nowe miejsca żłobkowe w mieście Koło".

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (7)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
gość · 23 Kwiecień 2022
Warto zapoznać się z wymogami przyjęcia do pracy na stanowisko np opiekuna, a udokumentowanym wykształceniem w/w. Poza tym zbieżność nazwisk kadry jak wszędzie przypadkowa.
Zygzak · 22 Kwiecień 2022
Oby do wyborów. Wytrzymajmy jeszcze trochę.
Zuza · 21 Kwiecień 2022
no tak plac zabaw z nowymi instalacjami. stare też warto było odmalować żeby nie straszyły . piaskownice to wylęgarnie wszelkich możliwych drobnoustrojów, koty mają się gdzie załatwiać. warto podjąć porządną trawę bo w zgniłych liściach dzieci się będą bawić tak jak kiedyś przedszkolaki. zresztą dzieci ze żłobka nigdy z placu nie korzystały.
nie wierze, a moze? · 21 Kwiecień 2022
ostatnio tak sie rzucali, ze nic pozytywnego o miescie kole sie tu nie przeczyta. a jednak! - klamali
Mario · 21 Kwiecień 2022
kolejne długi dla miasta uważasz że to pozytywne?
Monica · 21 Kwiecień 2022
drogo.za drogo. czy był przetarg?
znów PO zawaliło · 21 Kwiecień 2022
był w stolicy wszystko co Trzaskowski obiecał wszystko upadło o sorki Czajka wali smrodem to się przydupasowi Tuska udało, smród fe fe fe
Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
7 godziny temu 8,678

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
2 dni temu 19,007

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

Miasto Koło
Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!
3 dni temu 61,761 19

Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!

Zatrzymania
Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami
4 dni temu 14,131 1

Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami

Powiat Kolski
Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd
4 dni temu 9,779 2

Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń
5 dni temu 3,831

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń

R E K L A M A