R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Zakończono remont żłobka w Kole. Pomieści o 50-ciu maluchów więcej

25 dni temu | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 7,596 | Komentarzy: 7

Żłobek Miejski w Kole wznowił funkcjonowanie. Po przebudowie i rozbudowie budynku, najmłodsi kolanie mają zapewnioną opiekę w miejscu spełniającym wszelkie standardy bezpieczeństwa.

Foto:UM Koło
R E K L A M A

We wrześniu ubiegłego roku Gmina Miejska Koło podpisała z firmą RAM-BUD umowę na realizację zadania pn. "Przebudowa i rozbudowa budynku przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 6 w Kole na żłobek" i "Nowe miejsca żłobkowe w mieście Koło". W budynku przy ul. Powst. Wlkp. miały dotąd siedzibę dwie placówki – żłobek oraz Przedszkole nr 6. Obu było tam zbyt ciasno i nie mogły realizować swoich zadań na miarę lokalnych potrzeb. W chwili rozpoczęcia prac, przedszkole już funkcjonowało pod nowym adresem - w wyremontowanym segmencie Szkoły Podstawowej nr 5, a dzieci ze żłobka znalazły lokum zastępcze w budynku Przedszkola nr 1.

Wczoraj powróciły w dawne, a jednocześnie jakby nowe, mury. Całość przeszła gruntowne prace remontowe i adaptacyjne.

Przedmiot umowy objął w szczególności: wykonanie sal dla dzieci z węzłami sanitarno - higienicznymi; wykonanie nowego pomieszczenie pralni; zaadaptowanie magazynu zewnętrznego na magazyn wewnętrzny; zaadaptowanie istniejącego tarasu na magazyn; dobudowę do istniejącego budynku od strony głównego wejścia nowej części, w której znajdują się na parterze pomieszczenia: wiatrołapu, windy osobowej oraz klatki schodowej, a na piętrze pomieszczenia: pokój dyrektora, winda osobowa; wykonanie prac związanych z wymianą instalacji: wodno - kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wentylacyjnej, hydrantowej p-poż. i elektrycznej; przebudowę węzła cieplnego w budynku; wymianę i zamontowanie nowej stolarki drzwiowej i częściowo okiennej; zamontowanie w dwóch klatkach schodowych systemu oddymiana p-poż.; wymianę dwóch wind towarowych; montaż nowego dźwigu osobowego; organizację placu zabaw poprzez zamontowanie pięciu certyfikowanych urządzeń zabawowych. Wartość robót budowlanych wynosi 3.954.245,98 zł brutto. Obecnie żłobek oferuje 103 miejsca, czyli o 50 więcej niż dawniej. Jest w stanie zapewnić opiekę nad małym dzieckiem wszystkim zainteresowanym kolskim rodzinom.

Przypomnijmy, że zadanie  zostało realizowane z dofinansowaniem: 1.377.372 zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 MALUCH+ 2021 oraz 1 769 700,00 zł  z WRPO na lata 2014-2020 do projektu "Nowe miejsca żłobkowe w mieście Koło".

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7) Pokaż komentarze