R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kłodawa

Nowy wóz strażacki dojechał do OSP Kłodawa. Wspaniały prezent na 120-lecie jednostki

26-04-2022 09:34 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 5,694 | Komentarzy: 0

Wczorajszy dzień zapisze się w historii jednostki OSP Kłodawa. Strażacy odebrali fabrycznie nowy średni wóz bojowy ratowniczo-gaśniczy, o który starała się od dwóch lat.

Foto:Redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

Wartość samochodu to 850 000 złotych z czego 400 000 zł pochodzi z budżetu Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, kolejne 400 000 zł z budżetu gminy Kłodawa a 50 000 to wkład własny OSP Kłodawa.  na który składają się darowizny od sponsorów zakładów pracy oraz darowizny przekazane przez samych członków ochotniczej straży pożarnej w Kłodawie zrzekające się ekwiwalentu za udział w akcji ratowniczo-gaśniczych.

Samochód ma napęd na cztery koła i zbiornik wody o pojemności 4200 litrów.

Zdobycie wozu nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc lokalnych polityków na czele z panem posłem Leszkiem Galembą, Wicewojewody Anety Niestrawskiej, Starosty Kolskiego Roberta Kropidłowskiego. Duże podziękowania od strażaków należą się burmistrzowi Kłodawy oraz radnym Miasta i Gminy Kłodawa, którzy od dwóch lat zabezpieczali nam środki finansowe więc nie byłoby możliwe to wielkie wydarzenie, tak ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców powiatu Kolskiego gdyby nie zrozumienie lokalnych samorządowców oraz polityków wyższego szczebla. 

- opowiada Prezes OSP Kłodawa, Tomasz Barański

Oficjalnie samochód będzie przekazany, poświęcony i wprowadzony do oddziału bojowego 21 maja kiedy to odbędą się gminne obchody Dnia Strażaka połączone ze 120-leciem powstania ochotniczej straży pożarnej w Kłodawie.

Warto nadmienić, że obecnie używany samochód ratowniczo-gaśniczy marki Star będzie przekazany do jednostki OSP Bierzwienna. Pojazd ten jest w pełni sprawny i zadbany, zaś samochód który posiada OSP Bierzwienna typu Jelcz zostanie przekazany dla strażaków z Ukrainy Jest to decyzja Druhów OSP Bierzwienna.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze