(4)
REKLAMA
Bezchmurnie 8.7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Czarnek: poziom matur jest niski, gimnazja do tego doprowadziły

Czarnek: poziom matur jest niski, gimnazja do tego doprowadziły

Autor: PAP - Polska Agencja Prasowa 21 tygodnie temu
Czarnek: poziom matur jest niski, gimnazja do tego doprowadziły
© PAP
Komentarzy: 4 Czytano:
2,399 razy |
R E K L A M A
4
Czytano:
2,399 razy
Udostępnij

Czarnek był gościem programu Kwadrans Polityczny TVP. Pytany o poziom tegorocznych matur, zwrócił uwagę, że od kilku lat jest on niski, a doprowadziły do tego gimnazja, konkretnie system 6+3+3.

"To co mamy od dwóch lat, dokładnie od 16 grudnia 2020 r., kiedy wydaliśmy rozporządzenie zmieniające wymogi egzaminacyjne na nieco niższe w stosunku do tego co było wcześniej, to jest efekt wyłącznie COVID-19, a nie systemu 6+3+3. Nauka zdalna, długo trwająca, spowodowała, że było dużo głosów, które mówiły, że nie da się przygotować do matury na takim poziomie, jak gdyby nauka odbywała się w trybie stacjonarnym" – dodał.

Minister przypomniał, że od przyszłego roku odbędzie się nowa matura dla pierwszych absolwentów systemu 8+4. "Zwłaszcza matura z języka polskiego będzie bardziej wymagająca" – zaznaczył.

R E K L A M A


"Od przyszłego roku szkolnego możemy spodziewać się kolejnych kilkuset tysięcy dzieci w polskim systemie oświaty i na to się z samorządowcami przygotowujemy, żeby uelastycznić jeszcze bardziej nasz system i spowodować taki sposób przyjmowania, który przede wszystkim nie zablokuje polskich szkół" – odpowiedział, pytany o obecność dzieci z Ukrainy uczęszczających do polskich szkół.

"Nie mam wątpliwości, że takie samorządy, jak np. warszawski, będą musiały określić swój limit przyjęć dzieci ukraińskich do polskich szkół" – dodał Czarnek.

"Ci młodzi ludzie w szkołach dzisiaj – Polacy, Ukraińcy, są podmiotami, które tworzą nową historię relacji polsko-ukraińskich" – mówił. Zaznaczył jednak, że mimo aktualnych wydarzeń, nie powinno się fałszować historii dotyczącej rzezi wołyńskiej.

W kwestii podwyżek wynagrodzenia dla nauczycieli minister zaznaczył: "nauczyciele nie są odrębną wyspą, odrębną grupą społeczną, wszyscy mamy mniej pieniędzy, patrząc na inflację, więc nie możemy traktować kogoś inaczej niż kogokolwiek innego".

"Myślę, że w kolejnym tygodniu Rada Ministrów przyjmie projekt ustawy, który będzie bardzo mocno zmieniał system awansu zawodowego nauczycielskiego, co spowoduje wzrost wynagrodzenia dla nauczycieli stażystów i kontraktowych o 15 proc." – poinformował Czarnek. (PAP)

autorka: Katarzyna Herbut

kh/ joz/

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (4)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Niestety · 15 tygodnie temu
Czarnek + Rydzyk = oświata w szkole
To Tusk wymuśl gimnazja. Jeba.ć Tuska · 21 tygodnie temu
Jeba,..ć Tuska. Tylko durne pomysły PO. Podajcie jeden mądry pomysł PO. He he he NIE MA takiego !!!
Brunek · 21 tygodnie temu
Niski poziom to mamy z uwagi na buraka i prostaka ministra. Ludzie jak się patrzy na tę pyszałkowatą gębę to sie słabo robi, buc, zarozumialec, małointeligent i w głowie kościelne pisanki. Masakra i wstyd da naszego kraju :(
Polak · 21 tygodnie temu
Ważne że Tusk ma 30 tys emerytury. On to dba o dzieci, emerytów, pracowników, rodziny. Tak przynajmniej mówią w TVN, czyżby kłamali?
Inne
Znaleziono ciało mężczyzny w stawie
16 godziny temu 22,487
R E K L A M A