(22)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Słonecznie -0.7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Ile miasto sprzedało działek w tej i poprzedniej kadencji?

Autor: Redakcja e-kolo.pl 20 Maj 2022 przeczytasz w ok. 2 min.
Ile miasto sprzedało działek w tej i poprzedniej kadencji?
© archiwum e-kolo.pl
(22) | Czytano:
13,190 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Po jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej w Kole ożył temat sprzedaży nieruchomości przez Gminę Miejską Koło. Radna Halina Musiałek złożyła interpelację, w której prosiła o przekazanie informacji nt. liczby sprzedanych działek w kadencji obecnej i poprzedniej.

R E K L A M A
22
Czytano:
13,190 razy
Udostępnij

Radna otrzymała odpowiedzi na swoje pytania, które publikujemy poniżej:

1.  Proszę o podanie liczby wszystkich działek należących do gminy miejskiej Koło, które zostały sprzedane w latach: od 1 stycznia 2014 roku do 2018 roku, od stycznia 2019 do chwili obecnej.

Odpowiedź

  • od stycznia 2014 roku do 2018 roku - 36 działek
  • od stycznia 2019 roku do chwili obecnej - 62 działki

2.  Proszę podać ile jest jeszcze nieruchomości należących do miasta, które są planowane do sprzedaży?

Odpowiedź

wymieniona lista 7 działek

3. Ile miasto Koło posiada jeszcze wolnych działek?

Nie jest możliwe ostateczne określenie i stwierdzenie, które działki są "wolne" i mogą być przedmiotem sprzedaży przez Gminę Miejską Koło z uwagi na konieczność dogłębnej analizy każdej nieruchomości pod względem m.in. przeznaczenia w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Koła, weryfikacji ewentualnych obciążeń działki, możliwości dosyępi do drogi publicznej, jej parametrów i możłiwości zagospodasrowania oraz uzytku i stanu w ewidencji gruntów i budynków. Indywidualnego podejścia wymaga każda nieruchomość oraz sposób i tryb jej zbycia, Niejednokrotnie niezbędne jest uzyskanie opinii prawnej bądź też zasięgnięcie informacji z innych instytucji w wątpliwych kwestiach dot. danej działki, wczesniejsze wyjaśnienie spraw wieczysto księgowych, istniejących zabudowań czy granic działki. Pragnę nadmienić, iż zestawienia wszystkich nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Koło znajdują się w Wydziale Gospodsrki Nieruchomościami i Spraw Lokalowych Urzędu Miejskiego w Kole. 

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Do odpowiedzi załączona została tabela, w której znajduje się opis każdej ze sprzedanych działek w latach od 2014 roku.

Przez ten okres, czyli od 2014 roku do 2022 sprzedawano działki w formie przetargu ustnego, bezprzetargowo, darowizny i aportu.

Każda sprzedaż musiała i musi być zaakceptowana przez Radę Miejską w Kole. 

Pełna odpowiedź na interpelacje znajdziesz tutaj 

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (22)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Elfik · 23 Maj 2022
Dobrze że jest Pani Musiałek! Przynajmniej ktoś zadaje pytania!!!!!!
Miron · 22 Maj 2022
Zapytajcie burmistrzyka ile działek kupił zerodniczacy bezradny miejskiej i za ile …. Bang :-)
greg · 22 Maj 2022
może ktoś z radnych odniesie się do tego publicznie.
kolook · 21 Maj 2022
...Pani radna pyta a sama sprzedaje bo to radni za każdym razem wyrażają zgodę na sprzedaż prawda ??? - masakra i propaganda. Czy doczekamy się fajnych, młodych, działających radnych a nie tylko pytających ???
radca prawny witek · 21 Maj 2022
sprzedaż na wniosek burmistrza. ty od propagandy gdzie jest napisane że radna Musiałek jest przeciwko lub była?
Czy ktoś da się nabrać na propagandę Tuska · 21 Maj 2022
Ludzi czy naprawdę jest taka ciemnota wśród opozycji? Ten ryży tak bredzi że do kabaretu się to nadaje. najpierw piekarzowi radzi by zwolnił pracowników, sprzeciwia się niezależności wobe Rosji, popiera ...a w stolicy (smród z Czajki), zakazuje wstępu na stadion Polakom, (puchar Polski w W-wie). Tak durnego polityka to dawno nie było.
greg · 21 Maj 2022
dlaczego obrażasz małego kazia z nowogrodzkiej i posła ze wsi? jesteś dnem społecznym bez własnego myślenia.***** *** i takich jak ty.
Mr.T · 21 Maj 2022
Kilka lat wstecz pisuarki tez dzbanom wmówiły ze lipa bieda i państwo w ruinie. I jak mówili tak do tego doprowadzili. Mowili tez ze nie będzie kolesiostwa, nepotyzmu, obsadzania stanowisk swoimi, no i ze rozlicza poprzedników. Z tego juz nic nie wyszło.
Polak · 21 Maj 2022
Dzbanom czyli opozycji !!! Dobre to Ci się udało. Brawo Mr.T. Dzięki że tak oceniasz już nielicznych zwolenników opozycji
he he he · 20 Maj 2022
Ostrzeżenie przed propagandą Tuska, że w Polsce bieda, że jest źle, że jest żebractwo, że wśród dzieci szerzy się analfabetyzm. Ludzie ten palant naprawdę zaczyna wciskać Polakom putinowską filozofię. W końcu to koledzy
Inka · 20 Maj 2022
Ostrzeżenie przed takimi pisowskimi rurami i analfabetami jak ty śmieciu.***** *** i ciebie.
Realnie · 20 Maj 2022
Pani radna Musiałek jest w Radzie miasta. A nawet nie wie, że ulica Toruńska z Jej rejonu nie podlega burmistrzowi tylko Staroście. Niech zadba o ulicę 20 stycznia bo wstyd jak wygląda.
Kolanin · 20 Maj 2022
Pani Radna Halina Musiałek niech wyciągnie sprawozdania z głosowań. To ona je sprzedała. Tylko radny może sprzedać cokolwiek w mieście, to ich głosowanie decyduje. Burmistrz ma g@wno do gadania.
Majkel · 20 Maj 2022
Lepiej zapytajcie ile działek kupił przewodniczący nierady miejskiej i za jaka kwotę :-) to są kwiatuszki które będą rozliczone
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 20 Maj 2022
SZANOWNY PANIE BURMISTRZU ZA FUNKCJONOWANIE SAMORZADU ODPOWIADA PAN W ODPOWIEDZI UDZIELONEJ PANI RADNEJ POWOLUJE SIE PAN NA REGULACJE PRAWNA MAPEK GEODEZYJNYCH JAK TO JEST MOZLIWE ZE ZIEC PANA WILKA PAN NALEPA NOSIL ZE SOBA MAPKI GEODEZYJNE I POKAZYWAL PRACOWMIKOM KTBS GDZIE MAJA MU POSTAWIC GARAZ PYTALAM OTO PANA POWIEDZIAL PAN ZE MAPKI SA W GESTII STAROSTY KIM WIEC JEST PAN NALEPA W STRUKTURACH SAMORZADOWYCH ?
b.b. · 20 Maj 2022
myślę, że większy pożytek dla gminy z tego, że ktoś kupi działkę, zagospodaruje ją i zainwestuje (a potem płaci podatki) niż jak leży ugorem i nabiera wartości,a może czasami traci na wartości (wszystko może być względne). Gmina nie jest po to aby gromadziła majątek tylko po to aby stwarzała swoim mieszkańcom jak najlepsze warunki do życia.
Mario · 20 Maj 2022
to może ratusz sprzedać a burmistrza przenieść na zamek
re · 20 Maj 2022
a ja mysle, ze czesc dzialek powinny zostac zachowane jako kapital na przyszlosc. kto wie jakie czasy sa przed nami. bedzie trzeba splacac kredyt (to wiemy) ale nikt nie wie co bedzie jutro. Dzialki to kapital tym bardziej w miescie.
Mr.T · 20 Maj 2022
Powinny być jeszcze pytanie komu sprzedano?
a.a. · 20 Maj 2022
W przypadku przetargu nieograniczonego to jakie ma znaczenie, kto zadeklarował najwyższą kwotę? Natomiast sprzedaż w każdym innym trybie jest ograniczona przepisami prawa i jeśli miała miejsce to widocznie inaczej nie można było postąpić. Proponuję, aby Mr.T poszedł śledzić "afery" gdzie indziej.
Mario · 20 Maj 2022
powinni jeszcze podać ile sprzedali np mieszkań bo jak poprzednik sprzedawał to radni mieli mu za złe tak samo jak za propozycje brania kredytu przez miasto.co się zmieniło?
hmm · 20 Maj 2022
czyli ta kadencja sie jeszcze nie skonczyla (fakt 5letnia a nie 4ro) i juz sprzedanoi prawie 2x wiecej? a co bedzie sprzedawane w nastepnej i jeszcze nastepnej kadnecji jesli wiekszosc pojdzie juz pod mlotek?
Gmina Kłodawa
Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was
1 godzinę temu 285

Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was

Gmina Kościelec
Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu
1 godzinę temu 657

Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu

Gmina Kościelec
Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny
3 godziny temu 240

Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny

Miasto Koło
Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]
6 godziny temu 9,918

Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]

Wypadki
Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym
6 godziny temu 7,613

Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym

Miasto Koło
To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!
1 dzień temu 8,678 9

To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!

R E K L A M A