× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Słonecznie 22.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Tygodniowe podsumowanie działań strażaków

Autor: Redakcja e-kolo.pl 20 Maj 2022 przeczytasz w ok. 3 min.
Tygodniowe podsumowanie działań strażaków
© archiwum e-kolo.pl
(0) | Czytano:
4,796 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Jak każdego piątku, tak i dziś publikujemy przygotowaną przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kole statystkę działań z ostatnich siedmiu dni.

R E K L A M A
0
Czytano:
4,796 razy
Udostępnij

Statystyka zdarzeń za okres od 13.05.2022r. do 20.05.2022r.

 • 14.05.2022 godz. 23:23 Bierzwienna Długa, gm. Kłodawa DW263, 79,6km - doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym, z maszyną rolniczą. Pojazdami podróżowało 2 kierowców. Kierowca samochodu osobowego po przebadaniu przez ZRM nie wymagał dalszej hospitalizacji. Kierowca ciągnika rolniczego po przebadaniu przez ZRM został przetransportowany do szpitala. W działaniach brały udział: 1 zastęp z JRG Koło, 2 zastępy z OSP Kłodawa, 1 zastęp z OSP Bierzwienna Długa. Policja, ZRM. Działania trwały 01 godzinę 19 minut. W akcji uczestniczyło 21 strażaków.
 • 16.05.2022 godz. 14:33 Straszków nr 7, gm. Kościelec – w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe, którymi łącznie podróżowały 4 osoby. Samochodem osobowym marki Daewoo Matiz podróżowały dwie osoby, samochodem marki Opel Vivaro podróżowały dwie osoby - pojazd ten uszkodził dwa przęsła płotu betonowego. Strażacy udzielili KPP kobiecie podróżującej pojazdem marki Daewoo. Poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ZRM - kobieta po przebadaniu nie wymaga dalszej hospitalizacji. W działaniach brały udział: 1 zastęp z JRG Koło, 1 zastęp z OSP Ruszków I, 1 zastep z OSP Koło nad Wartą. Działania trwały 01 godzinę 02 minut. W akcji uczestniczyło 16 strażaków.
 • 16.05.2022 godz. 16:08 Kłodawa ul. Tadeusza Kościuszki - spaliła się część dachowa sklepu drewnianego. Pożar ugaszono, brak osób poszkodowanych. W działaniach brały udział: 1 zastęp z JRG Koło, 2 zastępy z  OSP Kłodawa, 1 zastęp z OSP Bierzwienna Długa. Działania ratownicze trwały 01 godzinę 15 minut. W akcji uczestniczyło 20 strażaków.
 • 16.05.2022 godz. 21:24 Dębina, gm. Kłodawa – pożar budynku mieszkalnego, pożarem objęte było jedno z pomieszczeń w budynku mieszkalnym. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych na łóżku przy oknie w pomieszczeniu, w którym wybuchł pożar strażacy znaleźli częściowo zwęglone zwłoki mężczyzny. Pożar ugaszono. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do przeszukania reszty pomieszczeń celem zlokalizowania innych osób - nikogo nie znaleziono. Budynek został oddymiony i przewietrzony. W działaniach brały udział: 3 zastępy z JRG Koło, 2 zastępy z OSP Kłodawa, 1 zastęp z OSP Luboniek, 1 zastęp z OSP Bierzwienna Długa, 1 zastęp z OSP Dębina 1 zastęp z OSP Leszcze, Policja, Prokurator, Pogotowie Energetyczne. Działania ratownicze trwały 3 godziny 11 minut. W akcji uczestniczyło 35 strażaków.
 • 17.05.2022 godz. 09:42 Mariampol, gm. Kościelec DK92, 298,2 – samochód ciężarowy marki Scania zderzył się z samochodem osobowym marki Ford Focus. Samochodem ciężarowym podróżował tylko kierowca, samochodem osobowym podróżowały dwie osoby. Strażacy udzielili KPP osobom podróżującym samochodem osobowym. Strażacy przekazali przybyłemu na miejsce ZRM osoby poszkodowane. Po przebadaniu przez ZRM dwie osoby zostały zabrane do szpitala w Kole. W działaniach brały udział: 2 zastępy z JRG Koło, 1 zastęp z OSP Trzęśniew, 1 zastęp z OSP Ruszków I.  Działania ratownicze trwały 01 godzinę 12 minut. W akcji uczestniczyło 18 strażaków.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Ponadto odnotowano:

 • 2 pożary traw;
 • 3 zdarzenia związane z usuwaniem owadów błonkoskrzydłych;
 • 2 pożary lasów;
 • 1 zdarzenie związane z zabezpieczeniem uszkodzonego dachu na budynku;
 • 1 zdarzenie zwiazane z zabezpieczeniem plamy oleju na drodze;
 • 1 zdarzenie związane z wypompowywyniem wody z zalanej piwnicy;
 • 4 alarmy fałszywe.
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wypadki
Śmierć na torach kolejowych. Mężczyzna zginął na miejscu!
1 dzień temu 54,920

Śmierć na torach kolejowych. Mężczyzna zginął na miejscu!

Inne
Mając prawie 3 promile wsiadł za kierownicę, bo zgłodniał - pojechał po kebaba
1 dzień temu 15,772 1

Mając prawie 3 promile wsiadł za kierownicę, bo zgłodniał - pojechał po kebaba

Inne
Fantastyczna Joanna Sołtysiak. SUB9 w spontanicznym starcie Ironman!
1 dzień temu 5,388

Fantastyczna Joanna Sołtysiak. SUB9 w spontanicznym starcie Ironman!

Miasto Koło
Wielkopolska zaprasza na Smaki Regionów
1 dzień temu 2,876

Wielkopolska zaprasza na Smaki Regionów

MS
Inne
Kolscy kolarze masters podsumowują sezon
1 dzień temu 939

Kolscy kolarze masters podsumowują sezon

Wybory 2023
Będziemy najsilniejsi w Polsce! Wywiad rzeka z Romanem Mańką [17]
1 dzień temu 8,377 2

Będziemy najsilniejsi w Polsce! Wywiad rzeka z Romanem Mańką [17]

MS
R E K L A M A