R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Skwer Niepodległości niebawem zostanie ukończony. Na jakim etapie jest inwestycja?

23-05-2022 08:59 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 6,682 | Komentarzy: 5

Przebudowa parkingu-placu i zagospodarowaniu terenu zielonego przed budynkiem A i B Starostwa Powiatowego w Kole- zadanie to niebawem zostanie ukończone. Inwestycja otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 2.000.000,00 zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Foto:redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

Nowa koncepcja zagospodarowania terenu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole wykonana przez firmę KERRIA z Koła zaprezentowana została po raz pierwszy w 2018 roku. Wtedy też teren ten nazwano Skwerem Niepodległości. O środki na przebudowę tego placu staraliśmy się w 2020 roku i na ten cel Powiat otrzymał 2 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych co pozwoliło nam na przystąpienie do realizacji tej inwestycji. 

Z dniem 4 stycznia 2022 roku rozpoczęła się zatem przebudowa placu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole. Wykonawcą realizującym prace budowlane jest firma Krzysztof Szurgot Przedsiębiorstwo „KJS” z siedzibą w Kole za kwotę w wysokości 2.284.294,72 zł brutto.

Na terenie placu przed budynkiem nasadzonych zostanie dużo drzew i krzewów, pojawia się nowe ławki oraz fontanna. Dotychczasowy parking zostanie podzielony na dwie części i przedzielony chodnikiem od strony ulicy Sienkiewicza do wejścia głównego budynku starostwa. Teren ożyje przede wszystkim za sprawą kolorowej roślinności. 

Wykonana zostanie także przebudowa pomnika K-Dron, zgodnie z założeniami jego twórcy Pana Janusza Kapusty. 

Przewidziane i zgodne z umową zakończenie przebudowy to 15.06.2022 rokuR E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5) Pokaż komentarze