Zamglenie -1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Synoptyk IMGW: poniedziałek z silnymi burzami i wiatrem do 110 km/h

Synoptyk IMGW: poniedziałek z silnymi burzami i wiatrem do 110 km/h

Autor: PAP - Polska Agencja Prasowa 13 Czerwiec 2022
Synoptyk IMGW: poniedziałek z silnymi burzami i wiatrem do 110 km/h
© PAP
Komentarzy: 0 Czytano:
7,309 razy |

W poniedziałek spodziewane są gwałtowne burze z porywami wiatru dochodzącymi do 110 km/h - poinformowała synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Grażyna Dąbrowska. Dla części regionów IMGW-PIB przewiduje wydanie ostrzeżeń drugiego stopnia.

R E K L A M A
0
Czytano:
7,309 razy
Udostępnij

Jak przekazała PAP synoptyk, w poniedziałek do Polski zacznie napływać chłodniejsze powietrze. Różnica temperatur między Świnoujściem a Przemyślem wyniesie 10 stopni Celsjusza.

"W poniedziałek na południowo-wschodniej części kraju spodziewamy się frontu falującego, który generować będzie bardzo silne burze. Przelotne opady deszczu możliwe są niemal w całym kraju. W środkowej części Polski będą to już burze, na które prawdopodobnie zostaną wydane ostrzeżenia pierwszego stopnia" - powiedziała Grażyna Dąbrowska.

Dodała, że najpoważniejsza sytuacja będzie na południowym wschodzie i południu kraju, gdzie mówimy o burzach z gradem, w czasie których lokalnie może spaść do 40 litrów deszczu na metr kwadratowy. Dodatkowo, szczególnie w rejonie Małopolski i Górnego Śląska, możliwy jest wiatr dochodzący w porywach do 110 km/h - wskazała synoptyk.

Najniższe temperatury maksymalne prognozowane są na Wybrzeżu, gdzie spodziewane jest 17 stopni C. i 20 stopni C. na północnym zachodzie. Im dalej na południowy wschód, tym będzie cieplej. Najwyższe wskazania termometrów zapowiadane są na południowym wschodzie - do 27 stopni C. (PAP)
 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
1 dzień temu 826 1