R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Synoptyk IMGW: poniedziałek z silnymi burzami i wiatrem do 110 km/h

19 dni temu | Źródło: PAP - Polska Agencja Prasowa | Wyświetleń artykułu: 6,336 | Komentarzy: 0

W poniedziałek spodziewane są gwałtowne burze z porywami wiatru dochodzącymi do 110 km/h - poinformowała synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Grażyna Dąbrowska. Dla części regionów IMGW-PIB przewiduje wydanie ostrzeżeń drugiego stopnia.

Foto:PAP
R E K L A M A

Jak przekazała PAP synoptyk, w poniedziałek do Polski zacznie napływać chłodniejsze powietrze. Różnica temperatur między Świnoujściem a Przemyślem wyniesie 10 stopni Celsjusza.

"W poniedziałek na południowo-wschodniej części kraju spodziewamy się frontu falującego, który generować będzie bardzo silne burze. Przelotne opady deszczu możliwe są niemal w całym kraju. W środkowej części Polski będą to już burze, na które prawdopodobnie zostaną wydane ostrzeżenia pierwszego stopnia" - powiedziała Grażyna Dąbrowska.

Dodała, że najpoważniejsza sytuacja będzie na południowym wschodzie i południu kraju, gdzie mówimy o burzach z gradem, w czasie których lokalnie może spaść do 40 litrów deszczu na metr kwadratowy. Dodatkowo, szczególnie w rejonie Małopolski i Górnego Śląska, możliwy jest wiatr dochodzący w porywach do 110 km/h - wskazała synoptyk.

Najniższe temperatury maksymalne prognozowane są na Wybrzeżu, gdzie spodziewane jest 17 stopni C. i 20 stopni C. na północnym zachodzie. Im dalej na południowy wschód, tym będzie cieplej. Najwyższe wskazania termometrów zapowiadane są na południowym wschodzie - do 27 stopni C. (PAP)
 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze