R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Koło

Trwa zbiórka na odbudowę nagrobka Ignacego Ziębowicza

19 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,421 | Komentarzy: 0

W imieniu Krewnych Ignacego Ziębowicza zwracamy się z uprzejmą prośbą o pochylenie się nad sprawą zbiórki środków na odbudowę nagrobka. Ignacy Ziębowicz zasłużył się swoją działalnością na rzecz Kultury i Etnografii regionu Koła czego świadectwem jest tablica pamiątkowa odsłonięta w roku 2012 w Szkole Podstawowej w Dzierawach.

Foto:Gmina Koło
R E K L A M A

Ignacy Ziębowicz spędził swoje życie w Kole i to właśnie jemu poświęcił swoje badania i prace, czego dowodem jest szereg publikacji, które do dziś można znaleźć w polskich bibliotekach. We wrześniu tego roku mijają 72 lata od jego śmierci i niestety, jego nagrobek znajdujący się na cmentarzu Katolickim Św. Wincentego w Łodzi nie przetrwał próby czasu i jest w stanie opłakanym. Mamy nadzieję, że pamięć po zasłużonym dla regionu nauczycielu, badaczu i propagatorze kultury przetrwała bardziej niż jego pomnik, w związku z powyższym zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w zbiórce funduszy na renowację jego nagrobka.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/27se2p

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze