Zamglenie -1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Trwa zbiórka na odbudowę nagrobka Ignacego Ziębowicza

Trwa zbiórka na odbudowę nagrobka Ignacego Ziębowicza

Autor: Redakcja e-kolo.pl 13 Czerwiec 2022
Trwa zbiórka na odbudowę nagrobka Ignacego Ziębowicza
© Gmina Koło
Komentarzy: 0 Czytano:
3,426 razy |

W imieniu Krewnych Ignacego Ziębowicza zwracamy się z uprzejmą prośbą o pochylenie się nad sprawą zbiórki środków na odbudowę nagrobka. Ignacy Ziębowicz zasłużył się swoją działalnością na rzecz Kultury i Etnografii regionu Koła czego świadectwem jest tablica pamiątkowa odsłonięta w roku 2012 w Szkole Podstawowej w Dzierawach.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,426 razy
Udostępnij

Ignacy Ziębowicz spędził swoje życie w Kole i to właśnie jemu poświęcił swoje badania i prace, czego dowodem jest szereg publikacji, które do dziś można znaleźć w polskich bibliotekach. We wrześniu tego roku mijają 72 lata od jego śmierci i niestety, jego nagrobek znajdujący się na cmentarzu Katolickim Św. Wincentego w Łodzi nie przetrwał próby czasu i jest w stanie opłakanym. Mamy nadzieję, że pamięć po zasłużonym dla regionu nauczycielu, badaczu i propagatorze kultury przetrwała bardziej niż jego pomnik, w związku z powyższym zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w zbiórce funduszy na renowację jego nagrobka.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/27se2p

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
1 dzień temu 825 1