R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Ktoś porzucił mauzery z nieznanymi substancjami! [MATERIAŁ WIDEO]

17 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 20,363 | Komentarzy: 4

Co jakiś czas słyszymy w ogólnopolskich mediach informacje o znalezionych lub podrzuconych odpadach, które ze względu na swoją zawartość - mogą być niebezpieczne.

Foto:Nadleśnictwo Koło
R E K L A M A

Z taką sytuacją musieli się dzisiaj zmierzyć strażacy w naszym powiecie. Po godzinie 10:00 leśniczy kolskiego Nadleśnictwa poinformowali służby o znalezionym pojemniku 1000 litrowym typu mauzer przy jednej z dróg leśnych na terenie Mikołajówka. Na miejsce zadysponowano jednostki z PSP oraz OSP Wrząca Wielka. Potwierdzono obecność zbiornika z nieokreśloną cieczą. Do dalszych działań wezwano specjalistyczną jednostkę chemiczną z Poznania.

Po kilku godzinach do służb dotarło kolejne zgłoszenie tym razem z terenu gminy Grzegorzew, gdzie znaleziono dwa następne zbiorniki 1m3. 

Komenda Powiatowa Policji w Kole rozpoczyna swoje postępowanie, aby wyjaśnić sprawcę. Prawdopodobnie niebawem poznamy wynik badań, które wyjaśnią, co znajdowało się w pojemnikach.

 Polecany materiał video

Porzucono pojemnik z nieznaną substancją w lesie w miejscowości Mikołajówek, gmina Koło (Nadleśnictwo Koło, Leśnictwo Rzuchów). W nocy z 14 na 15 czerwca 2022 r. na terenie lasu w miejscowości Mikołajówek doszło do „porzucenia” uszkodzonego pojemnika o pojemności 1000 litów, wypełnionego substancją niewiadomego pochodzenia.  W wizualnej ocenie leśniczego, który dziś rano odkrył zdarzenie, jest to substancja niebezpieczna. Natychmiast powiadomiono Policję oraz KP PSP, na miejsce skierowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego. Trwa ustalanie składu chemicznego substancji i zabezpieczanie wycieku. Do podobnego zdarzenia doszło dziś na gruntach prywatnych (łąki) w okolicach Grzegorzewa.

- informuje Nadleśnictwo Koło

AKTUALIZACJA:

18:30 - znaleziono kolejne dwa zbiorniki, również na terenie lasu w Mikołajówku.

Po wstępnych badaniach na miejscu, jednostka specjalistyczna wskazała, że w pojemniku znalezionym w Mikołajówki znajduje się mieszanka trzech substancji. Obecnie trwa przepompowywanie cieczy do szczelnego zbiornika.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (4) Pokaż komentarze