(4)
Zamglenie -1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Ktoś porzucił mauzery z nieznanymi substancjami! [MATERIAŁ WIDEO]

Ktoś porzucił mauzery z nieznanymi substancjami! [MATERIAŁ WIDEO]

Autor: Redakcja e-kolo.pl 15 Czerwiec 2022
Ktoś porzucił mauzery z nieznanymi substancjami! [MATERIAŁ WIDEO]
© Nadleśnictwo Koło
Komentarzy: 4 Czytano:
21,479 razy |

Co jakiś czas słyszymy w ogólnopolskich mediach informacje o znalezionych lub podrzuconych odpadach, które ze względu na swoją zawartość - mogą być niebezpieczne.

R E K L A M A
4
Czytano:
21,479 razy
Udostępnij

Z taką sytuacją musieli się dzisiaj zmierzyć strażacy w naszym powiecie. Po godzinie 10:00 leśniczy kolskiego Nadleśnictwa poinformowali służby o znalezionym pojemniku 1000 litrowym typu mauzer przy jednej z dróg leśnych na terenie Mikołajówka. Na miejsce zadysponowano jednostki z PSP oraz OSP Wrząca Wielka. Potwierdzono obecność zbiornika z nieokreśloną cieczą. Do dalszych działań wezwano specjalistyczną jednostkę chemiczną z Poznania.

R E K L A M A

Po kilku godzinach do służb dotarło kolejne zgłoszenie tym razem z terenu gminy Grzegorzew, gdzie znaleziono dwa następne zbiorniki 1m3. 

Komenda Powiatowa Policji w Kole rozpoczyna swoje postępowanie, aby wyjaśnić sprawcę. Prawdopodobnie niebawem poznamy wynik badań, które wyjaśnią, co znajdowało się w pojemnikach.

MATERIAŁ WIDEO

MATERIAŁ WIDEOPorzucono pojemnik z nieznaną substancją w lesie w miejscowości Mikołajówek, gmina Koło (Nadleśnictwo Koło, Leśnictwo Rzuchów). W nocy z 14 na 15 czerwca 2022 r. na terenie lasu w miejscowości Mikołajówek doszło do „porzucenia” uszkodzonego pojemnika o pojemności 1000 litów, wypełnionego substancją niewiadomego pochodzenia.  W wizualnej ocenie leśniczego, który dziś rano odkrył zdarzenie, jest to substancja niebezpieczna. Natychmiast powiadomiono Policję oraz KP PSP, na miejsce skierowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego. Trwa ustalanie składu chemicznego substancji i zabezpieczanie wycieku. Do podobnego zdarzenia doszło dziś na gruntach prywatnych (łąki) w okolicach Grzegorzewa.

- informuje Nadleśnictwo Koło

AKTUALIZACJA:

18:30 - znaleziono kolejne dwa zbiorniki, również na terenie lasu w Mikołajówku.

Po wstępnych badaniach na miejscu, jednostka specjalistyczna wskazała, że w pojemniku znalezionym w Mikołajówki znajduje się mieszanka trzech substancji. Obecnie trwa przepompowywanie cieczy do szczelnego zbiornika.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (4)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
adam · 19 Czerwiec 2022
Pewnie jakiś POewiec podrzuca truciznę aby PIS sprzątał
Do greg · 17 Czerwiec 2022
Wyborca PiS to by wylał na antypolaków tych z PO europosłów. Ha ha ha
greg · 16 Czerwiec 2022
to pewnie zrobił wyborca pisu bo im wszystko wolno i wszystko im się należy.
Karać!!! · 15 Czerwiec 2022
Bydlaki. Jak tak można zanieczyszczać nasz piękny kraj?
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
1 dzień temu 826 1