R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Promowane

Ubezpieczenie turystyczne - jak wybrać najlepsze?

30-06-2022 16:08 | Źródło: partner | Wyświetleń artykułu: 626 | Komentarzy: 0

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi urlopy i wyjazdy te bliższe oraz dalsze. W związku z tym coraz częściej Polacy decydujemy się na ubezpieczenie turystyczne. Czy tak naprawdę jest? Czy ubezpieczenie na życie i turystyczne to to samo? Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie podróżne? Poniżej znajdują się odpowiedzi na te pytania!

Foto:partner
R E K L A M A

Ubezpieczenie turystyczne - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Z roku na rok rośnie nasza świadomość na temacie różnego rodzaju ubezpieczeń. Nie poprzestajemy już wyłącznie na ubezpieczeniu OC samochodu i polisie na życie. Coraz częściej decydujemy się także na polisę dotyczącą naszego mieszkania, domu, sprzętu oraz ubezpieczenie podróżne. 

To ostatnie jest szczególnie popularne w okresie wakacyjnym, kiedy planujemy różnego rodzaju wyjazdy. Dzięki polisie turystycznej możemy w pełni zrelaksować się na urlopie. Nie musimy bowiem martwić się, że nieprzewidziany wypadek będzie generował dodatkowe koszty, które mogą opiewać nawet na kilka- lub kilkanaście tysięcy złotych. Lepiej więc wydać niewielką sumę przed wyjazdem i cieszyć się z udanego urlopu. 

Polisa podróżna - co obejmuje?

Co wchodzi w skład ubezpieczenia podróżnego? To zależy od naszego indywidualnego wyboru. Możemy wybierać z naprawdę wielu opcji. Jednak najważniejsze opcje to:

 • koszty leczenia - szczególnie przydatne podczas zagranicznych wojaży, a naszym kraju bowiem każdy, kto płaci składki ZUS, ma zapewnioną darmową opiekę medyczną,
 • utrata bagażu - chroni nasz bagaż nie tylko przed zgubieniem przez linię lotniczą, lecz także przed kradzieżą, zniszczeniem lub częściową utratą, wysokość ubezpieczenie zależy od wybranego przez nas wariantu;
 • pokrycie kosztów ratownictwa - opcja odpowiednia dla osób uprawiających ekstremalne sporty w trakcie wakacyjnych podróży;
 • ubezpieczenie OC - warto się na nie zdecydować, o ile nasze ubezpieczenie na życie go nie obejmuje. Opcja OC w polisie turystycznej pozwoli uniknąć między innymi kosztów związanych z przypadkowymi zniszczeniami w hotelu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia podróżnego?

Zarówno ubezpieczenie na życie, jaki i ubezpieczenie turystyczne powinno być dopasowywane do naszych indywidualnych potrzeb. Inna polisa będzie dla nas odpowiednia w przypadku, gdy planujemy urlop nad polskim morzem, a jeszcze inna, gdy celem naszej podróży są indyjskie góry.

Podczas wyboru odpowiedniej dla nas turystycznej polisy ubezpieczeniowej zwróćmy więc uwagę na wszystkie jej składniki. Warto mieć jak najszerszy wybór do rozważenia a przy wyborze na pewno warto wziąć pod uwagę  takie kwestie jak:

 • kwota pokrywająca koszty leczenia,
 • kwota pokrywająca koszty transportu,
 • kwota pokrywająca koszty transportu zwłok,
 • zwrot za bilet, w przypadku, gdy lot został odwołany,
 • kwota ubezpieczenia bagażu,
 • kwota pokrywająca utratę bądź zniszczenie sprzętu sportowego, a także komputera i audio-wideo.

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każda polisa jest dobierana indywidualnie. Cena ubezpieczenia turystycznego jest więc uzależniona od wielu czynników. Są to mianowicie:

 • zakres ubezpieczenia,
 • czas trwania ochrony,
 • liczba ubezpieczonych osób,
 • wiek ubezpieczonych,
 • cel i miejsce podróży.

Jeśli więc wybierzemy ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje wyłącznie koszty leczenia osoby młodej wybierającej się do ośrodka wypoczynkowego np. we Włoszech, to cena takiej polisy będzie stosunkowo niewielka. Więcej na pewno trzeba będzie zapłacić w przypadku, gdy ubezpieczamy czterososobową rodzinę, która wybiera się w podróż do kurortu na innym kontynencie, a w planach ma uprawianie ekstremalnych sportów wodnych. Tym bardziej właśnie w tym przypadku cena ubezpieczenia w porównaniu do wartości kosztów całego wyjazdu czy nieplanowanej hospitalizacji jest zdecydowanie atrakcyjna i warta wydania,

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treści w nim zawarte
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze