R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Promowane

Konsultanci sprzedaży - wsparcie procesu sprzedaży

11-07-2022 10:49 | Źródło: partner | Wyświetleń artykułu: 1,334 | Komentarzy: 0

W procesie sprzedaży niezwykle ważna jest prezentacja produktu. Bardzo przydatna jest tu pomoc konsultantów sprzedaży, którzy przygotowują pokazy, degustacje i inne prezentacje oferty.

Foto:partner
R E K L A M A

Konsultanci sprzedaży – promocja i wsparcie procesu sprzedaży

Konsultanci sprzedaży świadczą usługi niezwykle istotne w sklepach, dla zapewnienia właściwego poziomu User's experience. Na przykład marki działające w obszarze nowych technologii i elektroniki użytkowej czy w branży DIY (czyli sklepy budowlane, z zaopatrzeniem do domu), działają w następujący sposób: aktywna sprzedaż produktów odbywa się przy udziale konsultantów, którzy posiadają wiedzę na temat asortymentu, zarówno praktyczną jak i teoretyczną. Mogą więc doradzić, przekonać klienta do obrania konkretnego planu działania przy wykorzystaniu odpowiednich technik sprzedaży.

Na czym polega praca konsultantów sprzedaży?

Jak działają w praktyce konsultanci sprzedaży? Ich zakres obowiązków zależny jest z jednej strony od potrzeb klientów, z drugiej – od specyficznych wymogów danego miejsca. Niektóre lokale opierają swoją działalność na przykład na pokazach i prezentacjach, degustacjach. Gdzie indziej z kolei potrzebny jest asystent będący do dyspozycji klienta, który ma dodatkowe pytania odnośnie danego produktu, potrzebuje rekomendacji.

Specjaliści ds. sprzedaży mogą aktywnie wspierać działania marketingowe, budując jednocześnie świadomość i renomę marki. Są wyszkoleni w taki sposób, aby klientom dostarczyć odpowiednie informacje na temat asortymentu, producenta czy nawet w zakresie ubezpieczeń, składania reklamacji lub sprzedaży ratalnej. Zatrudnienie konsultantów przez zewnętrzną firmę jest dobrą opcją. Wiąże się bowiem ono z dokładnym szkoleniem pracowników oraz bieżącą kontrolą pracy. Regionalni przedstawiciele  prowadzący coaching i weryfikację, na bieżąco raportują do zleceniodawcy. W raporcie znaleźć można informacje o  realizacji targetów sprzedażowych oraz czasie pracy konsultantów.

Więcej na temat usług świadczonych przez konsultantów sprzedaży, znaleźć można na stronie https://oexcursor.pl/oferta/konsultanci-sprzedazy/. Firma OEX Cursor korzysta z zaawansowanej technologii, dopasowując ofertę do indywidualnych potrzeb klientów. Współpracuje z wieloma różnymi branżami i na rynku zdobyła już sobie opinię sprawdzonej marki.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treści w nim zawarte
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze