(1)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Słonecznie -0.7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Ile można odzyskać z kredytu frankowego?

Autor: partner 15 Lipiec 2022 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Ile można odzyskać z kredytu frankowego?
© freepik.com
(1) | Czytano:
2,648 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Jeśli spłacasz kredyt we frankach, zapewne ciągle rosnące raty oraz brak poczucia bezpieczeństwa finansowego nie są Ci obce. Warto jednak wiedzieć, że jako frankowicz nie pozostajesz z tym problemem sam – skontaktuj się z Kancelarią Frejowski CHF, która poprowadzi Twoją sprawę frankową i pomoże Ci odzyskać pieniądze od banku i zakończyć toksyczną relację ze złośliwym kredytem.

R E K L A M A
1
Czytano:
2,648 razy
Udostępnij

Czy można odzyskać pieniądze z kredytu we frankach?

Sprawy frankowe stały się bardzo popularne i większość posiadaczy kredytów frankowych zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje możliwość odzyskania niesłusznie pobranych pieniędzy przez bank, ale nie wszyscy jednak wiedzą, w jaki sposób tego dokonać. Przychodzimy zatem z jasną oraz klarowną odpowiedzią, bowiem ta jest dość oczywista. Jedynym i zbadanym sposobem powodującym, że tysiące frankowiczów odzyskuje swoje pieniądze i unieważnia swoje umowy jest zainicjowanie postępowania sądowego, w toku którego profesjonalny pełnomocnik w imieniu frankowicza dochodził będzie roszczeń wskazanych w pozwie. Orzecznictwo ukształtowało się obecnie na tak wysokim poziomie, że przyjęło się już mówić, iż wygrana sprawa frankowa pozostaje czystą formalnością, a banki mają zdecydowanie więcej do stracenia niż frankowicze, co dostrzec możemy po próbie zastraszenia konsumentów pozwami za korzystanie z kapitału. Kancelaria frankowa Kielce zajmie się Twoją sprawą frankową niezależnie od miasta w jakim mieszkasz.

Czy można zyskać na ugodzie frankowej?

Z początkiem wprowadzenia pilotażu ugód frankowicze i wszyscy zainteresowani mieli ogromne nadzieje i wiarę w to, że propozycje ugodowe ze strony banków za rekomendacją KNF załatwią problem frankowy i duża część z kredytobiorców ominie wokandy sądowe. Tak się jednak nie stało, ponieważ po wielu analizach wyciągnięto wniosek, iż rozwiązanie to korzystne jest dla banków, ponieważ dochodzi do umorzenia większości nadpłaconych rat, których kredytobiorca nigdy już nie odzyska, zamyka sobie drogę do dochodzenia swoich roszczeń, a ponadto kredytobiorca będzie musiał odprowadzić podatek. Niezaprzeczalnie bardziej korzystnym rozwiązaniem jest pozwanie banku.

Jak obliczyć ile można odzyskać z kredytu frankowego?

Istnieją aktualnie dwa sposoby na wyliczenie nadpłaty kredytu, o którą można wnieść do sądu i zmusić bank do jej oddania. Do szacunkowych wyliczeń, które w przybliżeniu określą, ile należy się frankowiczowi zwrotu pieniędzy od banku służy kalkulator frankowy, który w szybki sposób obliczy kwotę na podstawie kilku informacji zasięgniętych z umowy kredytowej, takich jak kwota kredytu, ilość transz wypłaty kredytu, czy też wysokość marży banku zawartej w umowie frankowej. Tak otrzymany wynik kalkulacji pokazać może, jaką kwotę frankowicz może odzyskać od banku, gdy tylko zdecyduje się na wstąpienie na drogę sądową.

Najbardziej dokładne obliczenia kwot, które można odzyskać od banku sporządzać już powinna wyspecjalizowana w sprawach frankowych kancelaria, tak jak Kancelaria Frejowski CHF, gdzie analizy umów kredytowych sporządzają adwokaci z dochowaniem szczególnej staranności. Ponadto, najbardziej dokładną kwotę roszczenia można określić wówczas, gdy kancelaria będzie dysponować zaświadczeniami z banku, które poświadczają zgodnie ze stanem faktycznym każdą nadpłaconą do banku ratę i takie żądanie zawrzeć należy w pozwie.

Zachęcamy do skorzystania z frankowego narzędzia, jakim jest kalkulator frankowy, aby dowiedzieć się, jak wiele bank musi Ci zwrócić!

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
megan · 20 Lipiec 2022
Bardzo ciekawe informacje.
Gmina Kłodawa
Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was
1 godzinę temu 285

Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was

Gmina Kościelec
Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu
1 godzinę temu 657

Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu

Gmina Kościelec
Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny
3 godziny temu 240

Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny

Miasto Koło
Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]
6 godziny temu 9,933

Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]

Wypadki
Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym
6 godziny temu 7,613

Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym

Miasto Koło
To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!
1 dzień temu 8,678 9

To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!

R E K L A M A