R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Promowane

Klimatyzator przenośny - 9 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem

18-07-2022 15:21 | Źródło: partner | Wyświetleń artykułu: 2,237 | Komentarzy: 0

Upały nie chcą odejść i coraz częściej myślisz o zamontowaniu klimatyzacji w domu? To raczej droga i kosztowna w utrzymaniu inwestycja. Zamiast niej rozważ kupno klimatyzatora przenośnego. To urządzenie, które w krótkim czasie znacząco poprawi Twój komfort termiczny, a przy tym jest niedrogie i bardzo łatwe w obsłudze.

Foto:part
R E K L A M A

Co to jest klimatyzator przenośny?

Klimatyzator przenośny to urządzenie, którego zadaniem jest obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Sprzyja temu wymiennik ciepła znajdujący się wewnątrz urządzenia. Klimatyzator faktycznie obniża temperaturę, podobnie jak klimatyzacja. Różni się tym od wentylatorów, które dają uczucie chłodu poprzez wprowadzenie powietrza w ruch.

Kluczowe jednak jest słowo „przenośny” – czyli taki, który można przenosić – albo raczej przesuwać – z miejsca na miejsce. W dzień klimatyzator przenośny może stać w salonie, wieczorem trafić do sypialni.

Jakie są najważniejsze zalety klimatyzatorów przenośnych?

Łatwy montaż – a w zasadzie jego brak. Do zainstalowania w domu klimatyzatora przenośnego nie trzeba wzywać fachowca. Jedyne, o co trzeba zadbać, to otwór w ścianie lub oknie, przez który będzie wychodziła rura od klimatyzatora. Okno wydaje się lepszym rozwiązaniem. Wbrew pozorom nie trzeba go ciąć i niszczyć. Wystarczy kupno i montaż specjalnej uszczelki do klimatyzatorów przenośnych. Ich cena nie przekracza 100 zł.

Mobilność – czyli możliwość przenoszenia z miejsca na miejsce – chłodzimy tę część domu, w której akurat przebywamy.

Wielofunkcyjność – klimatyzatory przenośne potrafią więcej, niż tylko chłodzić. Mogą też np. wentylować lub osuszać pomieszczenie. Warto kupić klimatyzator przenośny z kilkoma różnymi funkcjami. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze i miejsce w domu.

Małe gabaryty – chociaż urządzenie może ważyć nawet 40 kg, jego wielkość jest relatywnie mała. Warto zauważyć, że klimatyzatory przenośne nie wymagają montażu dodatkowej jednostki na zewnątrz budynku.

Symboliczna, w porównaniu z klimatyzacją, cena – cena montażu klimatyzacji to dziesiątki tysięcy złotych. Tymczasem klimatyzatory przenośne na eldom.eu kosztują około 1500 zł.

Zanim kupisz, sprawdź, czy klimatyzator ma te funkcje

Różne tryby pracy – dobry klimatyzator przenośny powinien mieć ich kilka. Dzięki temu łatwiej panować nad komfortem termicznym w pomieszczeniu. Pracę automatyczną, tryb nocny, timer (można ustawić, ile godzin ma pracować klimatyzator) i opóźnienie startu (włączenie za kilka godzin, np. nad ranem lub po południu, gdy będziemy wracać z pracy) trzeba uznać za podstawowe.

Liczba funkcji – nawiew, osuszanie i chłodzenie to standard w dzisiejszych klimatyzatorach. Niektóre mają też funkcję ogrzewania pomieszczenia.

Panel z cyfrowym wyświetlaczem – to właściwie standard, ale niektóre starsze modele mogą być go pozbawione, więc warto się upewnić.

Sterowanie przez aplikację mobilną – nowa funkcja, którą mają tylko niektóre klimatyzatory przenośne. Bardzo wygodna, bo umożliwia sterowanie klimatyzatorem nawet wówczas, gdy jesteśmy poza domem. Można np. włączyć go na godzinę przed powrotem do domu. Taką funkcję ma np. https://www.eldom.eu/produkt/klimatyzator-przenosny-klc9050-columbiavac.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze