× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Słonecznie -0.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Klimatyzator przenośny - 9 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem

Autor: partner 18 Lipiec 2022 przeczytasz w ok. 3 min.
Klimatyzator przenośny  - 9 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem
© part
(0) | Czytano:
3,259 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Upały nie chcą odejść i coraz częściej myślisz o zamontowaniu klimatyzacji w domu? To raczej droga i kosztowna w utrzymaniu inwestycja. Zamiast niej rozważ kupno klimatyzatora przenośnego. To urządzenie, które w krótkim czasie znacząco poprawi Twój komfort termiczny, a przy tym jest niedrogie i bardzo łatwe w obsłudze.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,259 razy
Udostępnij

Co to jest klimatyzator przenośny?

Klimatyzator przenośny to urządzenie, którego zadaniem jest obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Sprzyja temu wymiennik ciepła znajdujący się wewnątrz urządzenia. Klimatyzator faktycznie obniża temperaturę, podobnie jak klimatyzacja. Różni się tym od wentylatorów, które dają uczucie chłodu poprzez wprowadzenie powietrza w ruch.

Kluczowe jednak jest słowo „przenośny” – czyli taki, który można przenosić – albo raczej przesuwać – z miejsca na miejsce. W dzień klimatyzator przenośny może stać w salonie, wieczorem trafić do sypialni.

Jakie są najważniejsze zalety klimatyzatorów przenośnych?

Łatwy montaż – a w zasadzie jego brak. Do zainstalowania w domu klimatyzatora przenośnego nie trzeba wzywać fachowca. Jedyne, o co trzeba zadbać, to otwór w ścianie lub oknie, przez który będzie wychodziła rura od klimatyzatora. Okno wydaje się lepszym rozwiązaniem. Wbrew pozorom nie trzeba go ciąć i niszczyć. Wystarczy kupno i montaż specjalnej uszczelki do klimatyzatorów przenośnych. Ich cena nie przekracza 100 zł.

Mobilność – czyli możliwość przenoszenia z miejsca na miejsce – chłodzimy tę część domu, w której akurat przebywamy.

Wielofunkcyjność – klimatyzatory przenośne potrafią więcej, niż tylko chłodzić. Mogą też np. wentylować lub osuszać pomieszczenie. Warto kupić klimatyzator przenośny z kilkoma różnymi funkcjami. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze i miejsce w domu.

Małe gabaryty – chociaż urządzenie może ważyć nawet 40 kg, jego wielkość jest relatywnie mała. Warto zauważyć, że klimatyzatory przenośne nie wymagają montażu dodatkowej jednostki na zewnątrz budynku.

Symboliczna, w porównaniu z klimatyzacją, cena – cena montażu klimatyzacji to dziesiątki tysięcy złotych. Tymczasem klimatyzatory przenośne na eldom.eu kosztują około 1500 zł.

Zanim kupisz, sprawdź, czy klimatyzator ma te funkcje

Różne tryby pracy – dobry klimatyzator przenośny powinien mieć ich kilka. Dzięki temu łatwiej panować nad komfortem termicznym w pomieszczeniu. Pracę automatyczną, tryb nocny, timer (można ustawić, ile godzin ma pracować klimatyzator) i opóźnienie startu (włączenie za kilka godzin, np. nad ranem lub po południu, gdy będziemy wracać z pracy) trzeba uznać za podstawowe.

Liczba funkcji – nawiew, osuszanie i chłodzenie to standard w dzisiejszych klimatyzatorach. Niektóre mają też funkcję ogrzewania pomieszczenia.

Panel z cyfrowym wyświetlaczem – to właściwie standard, ale niektóre starsze modele mogą być go pozbawione, więc warto się upewnić.

Sterowanie przez aplikację mobilną – nowa funkcja, którą mają tylko niektóre klimatyzatory przenośne. Bardzo wygodna, bo umożliwia sterowanie klimatyzatorem nawet wówczas, gdy jesteśmy poza domem. Można np. włączyć go na godzinę przed powrotem do domu. Taką funkcję ma np. https://www.eldom.eu/produkt/klimatyzator-przenosny-klc9050-columbiavac.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Gmina Kłodawa
Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was
13 minuty temu 63

Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was

Gmina Kościelec
Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu
24 minuty temu 246

Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu

Gmina Kościelec
Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny
1 godzinę temu 172

Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny

Miasto Koło
Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]
4 godziny temu 8,487

Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]

Wypadki
Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym
4 godziny temu 6,773

Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym

Miasto Koło
To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!
1 dzień temu 8,469 9

To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!

R E K L A M A