R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Lifestyle i życie społeczne

Synoptyk IMGW: Na zachodzie upał, temperatura sięgnie 34 stopni Celsjusza

19 dni temu | Źródło: PAP - Polska Agencja Prasowa | Wyświetleń artykułu: 2,481 | Komentarzy: 1

Od wtorku na zachodzie i centrum Polski obowiązują ostrzeżenia o upale wydane przez IMGW. Po południu, jak podał PAP synoptyk IMGW Mateusz Barczyk, na zachodzie termometry wskażą 34 stopnie Celsjusza.

Foto:PAP
R E K L A M A

Jak przekazał PAP Mateusz Barczyk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, we wtorek ostrzeżenia o upale wydane dla zachodniej centralnej Polski się realizują.

„W Słubicach w południe było 31 stopni Celsjusza. Ten pułap będzie dziś na wysokości 34 stopni” – zaznaczył Barczyk.

Najgoręcej po południu będzie właśnie na zachodzie kraju, w woj. zachodniopomorskim, wielkopolskim i lubuskim. W centrum kraju temperatura ma sięgnąć 31 stopni Celsjusza. Chłodniej, 23-24 stopnie, będzie na Podlasiu i krańcach wschodnich Lubelszczyzny. To dlatego, że tam, jak podał synoptyk IMGW, jeszcze do popołudnia utrzymywać się będzie umiarkowane zachmurzenie, co zatrzyma nieco rosnącą w kraju temperaturę. Tam spodziewany jest także słaby, przelotny deszcz.

„Wieczorem deszcz i chmury znikną nad wschodnią Polską” – powiedział Barczyk.

Dodał, że na zachodzie kraju to będzie gorący wieczór z temperaturą prognozowaną na godz. 20 na poziomie 28 stopni. Na północy i wschodzie termometry wskażą wówczas od 20 do 25 stopni Celsjusza.

W nocy temperatura minimalna na wschodzie osiągnie wartość 12 stopni, w kotlinach karpackich może nawet spaść do 9 stopni. Północ kraju z temperaturą 13-14 stopni, ale już w Wielkopolsce, na ziemi lubuskiej czy Dolnym Śląsku termometry nie wskażą mniej niż 16-18 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie słaby w całej Polsce.

Barczyk zaznaczył, że w środę cały kraj znajdzie się w zasięgu upału. (PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ ok/

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze