R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kościelec

Kościeleckie zawody sportowo - pożarnicze

12 dni temu | Źródło: UG Kościelec | Wyświetleń artykułu: 4,549 | Komentarzy: 0

Na placu przy remizie w miejscowości Tury, po długiej przerwie, odbyły się gminne zawody sportowo - pożarnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Kościelec.

Foto:

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. W zawodach rywalizowało szesnaście drużyn OSP, które startowały w czterech kategoriach. Pomimo kapryśnej pogody, zawody zakończono, a wszystkim startującym drużynom wręczono pamiątkowe dyplomy.  Jednostki, które znalazły się na podium, otrzymały nagrody pieniężne i puchary, które wręczali m. in.: Wójt Dariusz Ostrowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kościelcu Józef Pacholski oraz Komendant Gminny ZOSP RP w Kościelcu Marek Straszewski. Dodatkowym wyróżnieniem był puchar Starosty Kolskiego wręczony przez Przewodniczącego Rady Powiatu Kolskiego Marka Świątka za najlepszy wynik w ćwiczeniach bojowych, który otrzymała jednostka OSP w Straszkowie. Powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Kole Komisja Sędziowska, po podsumowaniu wyników ustaliła następującą kolejność: w kategorii seniorzy: na trzecim miejscu uplasowała się drużyna OSP w Straszkowie, na drugim miejscu OSP w Ruszkowie Pierwszym, pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP w Dobrowie. W kategorii kobiece drużyny pożarnicze, drugie miejsce zajęła OSP w Dobrowie, najwyższy stopień podium zajęła drużyna z OSP w Ruszkowie Pierwszym. W kategorii młodzieżowe drużyny pożarnicze 12-16  lat dziewczyny pierwsze miejsce zajęła MDP w Trzęśniewie. W kategorii młodzieżowe drużyny pożarnicze 12-16 lat chłopcy-mieszane, na trzecim miejscu uplasowała się MDP w Ruszkowie Pierwszym, na drugim miejscu znalazła się MDP w Białkowie Kościelnym, a pierwsze miejsce zajęła MDP w Trzęśniewie.Dostępny jest materiał filmowy z zawodów, który można obejrzeć klikając na link poniżej.

https://www.e-kolo.pl/telewizja/1679,koscieleckie-zawody-sportowo---pozarnicze.html

R E K L A M A

Gmina Kościelec
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze